ForumZdjęciaDownload StatystykiAdministratorzy Kontakt i adresCentralna komisja egzaminacyjna (cke.edu.pl)

 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Witamy Gość
Obecny czas to 2019-02-23, 16:03

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Menu
Szkoła
Organizacja
Osiągnięcia
Z życia szkoły
Forum
Strona Główna
Rejestracja
Dla Kandydatów
Pedagog, Psycholog, Biblioteka
Uczniowie i Absolwenci
Dokumenty szkolne

Projekty realizowane w II LO:
PROJEKTY UNIJNE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWAKlub Europejski_EUROSTOP

PATRONATY
Zajęcia pozalekcyjneREDAKCJAKto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 67 Gości
Z zarejestrowanych:
Brak
Użytkowników w ostatniej godzinie:67
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 31 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 31 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 657 było obecnych 2007-06-29, 16:12

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 5255 postów, 3237 tematów
Mamy 113 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: WojtekP

Najaktywniejsi użytkownicy
Elzbieta Mizio  postów 2885
admin  postów 235
ewelina  postów 189
II LO  postów 139
Ewelina Mika  postów 131
karolina  postów 121
Fikulina  postów 105
Carmen  postów 87
momos  postów 75
Upadła Anielica  postów 75

Ostatnie zdjęcia
Tytuł zdjęcia: Studniówka 2019
Wysłał: II LO
Wysłany: 2019-02-12, 10:57
Odsłon: 466
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Studniówka 2019
Wysłał: II LO
Wysłany: 2019-02-12, 10:57
Odsłon: 414
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Studniówka 2019
Wysłał: II LO
Wysłany: 2019-02-12, 10:57
Odsłon: 401
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Studniówka 2019
Wysłał: II LO
Wysłany: 2019-02-12, 10:56
Odsłon: 431
Komentarze: 0

Strona WWW II LO w Lubartowie

Studniówka 2019
Wysłany: II LO @ 2019-02-12, 11:04
ALBUM
24wspolnota.pl

Szalona noc studniówkowa


Każdego roku – na sto dni przed maturą – odbywa się bal piękny i niepowtarzalny. 9 lutego dla uczniów naszego liceum nastała ta długo oczekiwana noc.

W sobotni wieczór tegoroczni maturzyści wkroczyli na salę balową Hotelu President w Kocku w takt dźwięków poloneza. Ich taniec podziwiali zaproszeni na tę uroczystość goście: Krzysztof Paśnik - Burmistrz Miasta Lubartów, Jacek Tomasiak - Przewodniczący Rady Miasta Lubartów, Anna Najda - Przewodnicząca Rady Rodziców, Halina Zdunek - Dyrektor II LO, Teresa Rojek - Wicedyrektor II LO, wychowawcy, nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. W swoich przemówieniach zarówno Burmistrz Miasta, jak i pozostali goście, wyrazili podziw dla młodzieży za perfekcyjnie wykonanego poloneza, życzyli uczniom niezapomnianych zdarzeń, szaleństw i beztroski, poddania się urokowi tej wyjątkowej w życiu nocy, a za sto dni – sukcesów na egzaminie maturalnym.
Bal studniówkowy niewątpliwie będzie niezwykle miłym wspomnieniem związanym z pobytem w liceum. Uczniowie mogli zapomnieć, że wkrótce czeka ich pierwszy poważny egzamin - matura. W sobotę zdali inny egzamin dojrzałości. Egzamin umiejętności wspaniałej zabawy w niepowtarzalnej atmosferze, bo przecież:
"Życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość."


Foto: ArtCreo Paweł Malczarski


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym
Wysłany: II LO @ 2019-02-12, 10:49
ALBUM
Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym


Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt z naszego liceum, w składzie: Anna Lipska - Ib, Oliwia Cyranek - IIa i Angelika Nowosad - IIId, zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się 07.02.2019r. w Hrubieszowie. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, a nasze dziewczęta jedynie w meczu finałowym uległy przeciwniczkom z V LO w Lublinie. Drużyny, które zajęły I i II miejsca, awansowały do Mistrzostw Polski w Zielonej Górze.

Opiekunem drużyny jest pani Małgorzata Czarniecka.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Podsumowanie semestru I w II LO
Wysłany: II LO @ 2019-02-07, 12:47
ALBUM
Podsumowanie semestru w II LO


Dnia 7 lutego br. w II LO odbyły się apele podsumowujące I semestr nauki w roku szkolnym 2018/2019.

Uczniowie klas : Id, IId oraz IIId opracowali wyniki nauczania w I semestrze br. i przedstawili ranking poszczególnych klas według średnich ocen oraz frekwencji. Młodzież przygotowała również dla kolegów i koleżanek z równoległych klas wiele atrakcji m.in. konkurs wiedzy. Nagrody i niespodzianki czekały na tych, którzy nie opuścili żadnej godziny lekcyjnej, czyli uzyskali 100% frekwencji oraz mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami naukowymi.
Uczniowie z wysoką średnią ocen 5,1 i wyżej otrzymali stypendia za wyniki w nauce.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie z Amandą Wolosz
Wysłany: II LO @ 2019-02-07, 12:31
ALBUM
Spotkanie z Amandą Wolosz w II LO


Społeczność szkolna II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie kolejny raz miała okazję do spotkania z obywatelem USA. 6 lutego br. mury II LO odwiedziła stypendystka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: Amanda Wolosz, która obecnie uczy języka angielskiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Podczas spotkania, nasz gość zaznajomił uczniów z niezwykle skomplikowanymi zasadami najpopularniejszego sportu w USA - American football. Niecodzienna lekcja języka angielskiego to podróż w świat zawodowej ligi NFL oraz niezwykle popularnego futbolu akademickiego.

Całe spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze, a nasz gość swoim entuzjazmem i spontanicznością szybko zyskał sobie sympatię zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Organizatorem spotkania było Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, które działa przy II LO.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zebranie z rodzicami
Wysłany: II LO @ 2019-02-06, 11:13
Zebranie z rodzicami


Dnia 5 lutego br. w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zebrania dyrekcji szkoły i nauczycieli z rodzicami uczniów. Podczas ogólnego spotkania Dyrektor II LO, pani Halina Zdunek, podsumowała pracę szkoły oraz przedstawiła osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Ponadto pani Anna Kowalska, szkolny psycholog, wygłosiła prelekcję na temat przedmaturalnego stresu oraz sposobów, w jakie mogą sobie z nim radzić zarówno uczniowie klas trzecich, jak i ich rodzice. Głos zabrała również pani Anna Najda, Przewodnicząca Rady Rodziców, która omówiła bieżące działania podejmowane przez Radę. Następnie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami, którzy omówili szczegółowe wyniki śródrocznej klasyfikacji poszczególnych klas oraz poruszyli kwestię bezpieczeństwa młodzieży podczas zimowego wypoczynku.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym
Wysłany: II LO @ 2019-02-06, 08:43
ALBUM
Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym


Dnia 01.02.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Dęblinie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt z naszego liceum zajęła I miejsce, zapewniając sobie awans do Mistrzostw Województwa. Dziewczęta pokonały drużyny z Dęblina, Puław, Ryk i ZS nr 2 z Lubartowa. Drużyna chłopców zajęła V miejsce.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Lipska Anna - kl. Ib, Cyranek Oliwia - II a, Filipowicz Eliza - II b
Drużyna chłopców to: Jaszczuk Marcin - II e, Szpanbrukier Dawid - I e, Oniszczuk Szymon - I a

Opiekunem młodzieży jest pani Małgorzata Czarniecka.

Gratulujemy :ok:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Młoda Krew Ratuje Życie
Wysłany: II LO @ 2019-02-04, 09:17
ALBUM
Młoda krew ratuje życie


W ostatnich dniach stycznia młodzież z II LO po raz kolejny udowodniła, jak ważne jest dla niej dobro innych ludzi. W ramach programu „Młoda krew ratuje życie” ponad dwudziestu licealistów, pod opieką pani Jolanty Prokopowicz i pana Łukasza Wasyluka, oddało krew w lubartowskim szpitalu. Akcja „Młoda krew...” ma zasięg ogólnopolski i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli, którzy zasilają szeregi honorowych krwiodawców. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w tę bardzo ważną inicjatywę, popularyzując ideę oddawania krwi w naszym środowisku. Dzięki temu z roku na rok zwiększa grupa młodych ludzi, którzy decydują się oddać własną krew, by ratować życie.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Z wizytą w WSEI w Lublinie
Wysłany: II LO @ 2019-02-04, 09:11
ALBUM
Z wizytą w WSEI w Lublinie


30 stycznia 2019 r. uczniowie klas II a oraz II e, o rozszerzeniu z matematyki i fizyki, wzięli udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Wydział Transportu i Informatyki w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Wizyta na WSEI rozpoczęła się od inauguracyjnych wykładów wygłoszonych przez Prodziekana Wydziału Transportu i Informatyki, dra inż. Józefa Stokłosę oraz Dziekana tego wydziału, dra inż. Roberta Pietrzyka, którzy powitali młodzież ze szkół średnich i przedstawili ofertę edukacyjną uczelni. Zaznaczyli oni, atutem uczelni jest jej współpraca z przedsiębiorstwami, firmami i różnymi instytucjami, dzięki czemu studenci są kształceni do pracy wg aktualnych potrzeb rynku. Na słuchaczach szczególne wrażenie zrobił posiadany przez uczelnię nowoczesny sprzęt, którego zastosowanie uczniowie mieli okazję zobaczyć podczas warsztatów. Działanie obrabiarek sterowanych numerycznie, maszyny wytrzymałościowej, drukarki 3D, skaningowego mikroskopu elektronowego oraz ultranowoczesnej kamery termowizyjnej wzbudziły ogromną ciekawość wśród entuzjastów nauki. Ponadto uczniowie wzięli udział w wykładach teoretycznych: ,,Wytrzymałościowa próba rozciągania stali” oraz ,,Dlaczego windy nie spadają
po których wysłuchaniu mieli możliwość rozmowy z wykładowcami i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Z pewnością dzień spędzony na WSEI był ciekawą i praktyczną lekcją fizyki, podczas której młodzież przekonała się o tym, że dobry inżynier musi być również po części ekonomistą i projektantem oraz, co najważniejsze, zobaczyła zastosowanie najnowszych technologii w praktyce.


Natalia Potocka, klasa 2e


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

XIV Olimpiada Przedsiębiorczości
Wysłany: II LO @ 2019-02-01, 08:27
XIV Olimpiada Przedsiębiorczości


Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczniów II LO. Julia Purc (1d) i Antoni Baran (3e) zakwalifikowali się do etapu okręgowego XIV Olimpiady Przedsiębiorczości. Uczniowie w I etapie uzyskali bardzo wysokie noty: Julia zdobyła 60 pkt, a Antoni - 39,5. Uczestnicy Olimpiady musieli rozwiązać test składający się z 50 pytań, w którym mogli zdobyć łącznie 75 pkt. Trudność była tym większa, że za błędne odpowiedzi uczniom odejmowano punkty. Na szczególne podkreślenie zasługuje wynik Julii - 60 pkt. to 10 wynik w klasyfikacji okręgowej, co zapewniło naszej uczennicy 16 lokatę. Opiekunem młodzieży jest nauczyciel przedsiębiorczości, Elżbieta Mizio. Etap okręgowy odbędzie się 7 marca, trzymamy kciuki.
GRATULUJEMY WYNIKÓW i ŻYCZYMY SUKCESÓW NA DALSZYCH ETAPACH :ok:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

"Lubartowskie melodie" w II LO
Wysłany: II LO @ 2019-01-30, 11:51
ALBUM
"Lubartowskie melodie" w II LO


W środę 30 stycznia br. uczniowie II LO uczestniczyli w koncercie muzyki ludowej „Lubartowskie melodie”. Podczas koncertu znany lubartowski muzyk Sebastian Pikula zaprezentował zgromadzonej publiczności tradycyjną muzykę z Lubartowa i okolic. Spotkanie było jednocześnie zaproszeniem do udziału w zajęciach poświęconych muzyce ludowej.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Projekt "Bakcyl" cz. 2
Wysłany: II LO @ 2019-01-30, 11:15
ALBUM
Projekt "Bakcyl" cz. 2


21 stycznia 2019 roku klasa 1e, pod opieką Elżbiety Mizio nauczyciela podstaw przedsiębiorczości w II LO, wzięła udział w nietypowej lekcji pt. "Mądre inwestowanie". Zajęcia odbyły się w ramach projektu BAKCYL, a poprowadziła je pani Sylwia Marzęda - wolontariusz Warszawskiego Instytutu Bankowości. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można inwestować swoje oszczędności i zminimalizować ryzyko inwestycyjne. W czasie warsztatów licealiści przeprowadzili symulacje inwestycyjne oraz liczyli, ile mogą zarobić pieniędzy, jeśli zainwestują w akcje, obligacje czy lokaty. W ten sposób uczniowie poznali podstawowe zasady mądrego inwestowania oraz dowiedzieli się, co to jest reinwestycja, dywersyfikacja finansowa czy kapitalizacja odsetek. Po przebytych warsztatach uczniowie doszli do konkluzji, że warto inwestować i ponosić ryzyko, ale trzeba to robić w sposób świadomy, a świadomość zyskuje się dzięki zdobywanej wiedzy. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Sylwii Marzędy, która zechciała podzielić się swoją wiedzą z uczniami naszego liceum.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Alfik Matematyczny
Wysłany: II LO @ 2019-01-23, 12:08
Wyniki konkursu matematycznego ALFIK


21 listopada 2018r. odbyła się w naszej szkole XXIV edycja konkursu Alfik Matematyczny. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Uczniowie klas I – II rozwiązywali test wielokrotnego wyboru.
Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymują: Krzysztof Michałowski z klasy IIe (opiekun p. Ewa Biernacka) i Emilia Oniszczuk z klasy IIa (opiekun p. Ewa Biernacka).
Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymał Konrad Guz z klasy Ie (opiekun p. Eliza Czerska-Pokraka).
Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Gratulujemy :ok:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Lubartów
Wysłany: II LO @ 2019-01-18, 08:09
ALBUM
Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Lubartów


Dnia 15 stycznia 2019 r. uczniowie klasy Ie gościli w murach II LO pana  Michała Karpińskiego zajmującego się edukacją i turystyką w Nadleśnictwie Lubartów. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani Katarzyny Płaszczewskiej, która od wielu lat współpracuje z tą jednostką gospodarczą w strukturze Lasów Państwowych.
Pan Karpiński za pomocą prezentacji oraz pogadanki przybliżył uczniom pracę lubartowskiego Nadleśnictwa, które obejmuje cztery powiaty na terenie województwa lubelskiego, w tym niezwykle atrakcyjny dla turystów obszar Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego, który zyskał miano „zielonych płuc Lublina” oraz wykazuje tendencję wzrostową zalesienia w Polsce.
Następnie nasz gość opisał model zarządzania lasami państwowymi, zapoznał młodzież z funkcjami i obowiązkami Straży Leśnej a także wyjaśnił, co należy do zadań leśnika. Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas rozmowy z licealistami były jakość i pochodzenie drewna. Pan Karpiński poinformował młodzież o normach wycinania drzew w naszym kraju oraz podał zagrożenia i metody ochrony lasów, m. in. przed szkodnikami. Uczestnicy spotkania mieli także okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady obowiązujące na terenach leśnych - warto dodać, że w lasach mieszkają zwierzęta różnych gatunków i trzeba wiedzieć, jak się zachować podczas spotkania z nimi. Licealiści usłyszeli również o formach dokarmiania zwierząt oraz o tendencji wzrostu populacji dużych ssaków.
Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Lubartów było dla młodzieży bardzo cennym, poszerzającym wiedzę o lasach doświadczeniem. Dzięki rozmowie z panem Michałem Karpińskim uczniowie przekonali się, w jak dużym stopniu oni sami mogą  korzystać z atrakcji zielonych terenów powiatu lubartowskiego, które swoimi walorami zapewniają prawdziwy wypoczynek.


Daniel Deczkowski, klasa Ie


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej w II LO
Wysłany: II LO @ 2019-01-17, 08:20
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej w II LO


Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jedną z 13 olimpiad naukowych, które mają etapy międzynarodowe.
OLM stawia sobie za cele poszerzenie interdyscyplinarnych kompetencji w zakresie lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej. Zadania rozwijają zainteresowania uczniów metodami nauk ścisłych stosowanymi w lingwistyce i poszerzają wiedzę z tego zakresu.
8 XI 2018r odbył się w naszej szkole I etap Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, do którego przystąpiło 10 uczniów.
Już wiemy, że do półfinału zakwalifikowali się: Emilia Oniszczuk z klasy IIa, Magdalena Skrzypiec z klasy IIIa i Mateusz Krojec z klasy IIa.
W tym roku finał olimpiady odbędzie się 13. IV we Wrocławiu a Olimpiada Międzynarodowa w lipcu lub sierpniu w Yongin (Korea Płd.)

Gratulujemy i życzymy powodzenia :ok:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

43. Olimpiady Języka Angielskiego
Wysłany: II LO @ 2019-01-15, 11:41

Miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:Emilia Oniszczuk i Artur Przybysławski (z klasy II a)
zakwalifikowali się do etapu okręgowego XLIII Olimpiady Języka Angielskiego,
podczas którego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i językowe umiejętności.

W części ustnej olimpiady, która odbędzie się 25 stycznia, naszą szkołę reprezentować będzie Emilia Oniszczuk.


Gratulujemy uczestnikom konkursu i trzymamy kciuki :ok:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 16:03
23 2 2019
Do końca roku zostało 312 dni.
Imieniny obchodzą: Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny:  Kokos1234 (29) (złóż życzenia)
Nikt nie ma urodzin przez następne 7 dni

20-lecie szkoły


Brązowa Tarcza dla II LO
Szkoła pod patronatem UMCS

Szkoła pod patronatem SGGW

Szkoła pod patronatem WATCertyfikat

www.topr.pl
Facebook SKKT
II LO Mobilnie:

Zapraszamy pod adresem:

http://mobile.lo2lubartow.pl

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne ;)

 


Ostatnie tematy
» Studniówka 2019
» Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym
» Podsumowanie semestru I w II LO
» Spotkanie z Amandą Wolosz
» Zebranie z rodzicami
» Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym
» Młoda Krew Ratuje Życie
» Z wizytą w WSEI w Lublinie
» XIV Olimpiada Przedsiębiorczości
» "Lubartowskie melodie" w II LO

Prognoza pogody na dziś

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Sponsorzy:Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group