ForumZdjęciaDownload StatystykiAdministratorzy Kontakt i adresCentralna komisja egzaminacyjna (cke.edu.pl)

 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Witamy Gość
Obecny czas to 2017-09-26, 07:18

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Menu
Szkoła
Organizacja
Osiągnięcia
Z życia szkoły
Forum
Strona Główna
Rejestracja
Dla Kandydatów
Pedagog, Psycholog, Biblioteka
Uczniowie i Absolwenci
Dokumenty szkolne

Projekty realizowane w II LO:
PROJEKTY UNIJNE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWAKlub Europejski_EUROSTOP

PATRONATY
Zajęcia pozalekcyjneREDAKCJAKto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
2 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 49 Gości
Z zarejestrowanych:
Elzbieta Mizio, Ola Solarz
Użytkowników w ostatniej godzinie:49
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 21 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 21 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 657 było obecnych 2007-06-29, 17:12

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 4845 postów, 2827 tematów
Mamy 113 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: WojtekP

Najaktywniejsi użytkownicy
Elzbieta Mizio  postów 2613
admin  postów 235
ewelina  postów 189
Ewelina Mika  postów 131
karolina  postów 121
Fikulina  postów 105
Carmen  postów 87
momos  postów 75
Upadła Anielica  postów 75
belfer  postów 74

Ostatnie zdjęcia
Tytuł zdjęcia: Anioły z II LO w działaniu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:55
Odsłon: 57
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Anioły z II LO w działaniu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:55
Odsłon: 47
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Anioły z II LO w działaniu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:55
Odsłon: 49
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Anioły z II LO w działaniu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:55
Odsłon: 46
Komentarze: 0

Strona WWW II LO w Lubartowie

Anioły z II LO w działaniu.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ Wczoraj 11:20
ALBUM

„Anioły z II LO” rozpoczęły już swoje działania.23 września w rozśpiewanej atmosferze i w pięknym otoczeniu ogródków działkowych nasze wolontariuszki pomagały w organizacji I Lubartowskiej Biesiady Ogrodowej. „Anioły” przeprowadzały gry i zabawy dla dzieci oraz quizy i atrakcje dla dorosłych. Nasze dzielne Aniołki rozwiązały też wspólnie krzyżówkę dotyczącą historii Lubartowa. W trakcie tej radosnej imprezy zebrano ponad tysiąc złotych na leczenie Bianki Dzięcioł – dziewczynki chorej na „Klątwę Ondyny CCHS”.

Wolontariuszki sobotniego spotkania:
Maja Stasek 1e
Weronika Nadolna 1d
Zosia Budzyńska 3d
Aneta Chłopaś 3c
Milena Furtak 3g
Angelika Gazda 3g


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
Wysłany: Elzbieta Mizio @ Wczoraj 11:16
22 września 2017 r. odbył się I etap
V Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.


Tegoroczna rywalizacja była bardzo zacięta. Czołówka uczestników musiała brać udział w dwóch dogrywkach, żeby ustalić ostateczne miejsca na podium.

Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

I miejsce - Wiktoria Pacek z kl. II g
II miejsce - Magdalena Skrzypiec z kl. II a
III miejsce - Karolina Grzelczak z kl. II b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wybory uzupełniające do SU.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ Wczoraj 11:12
Dobiegł końca tydzień wyborczy, podczas którego
zbieraliśmy kandydatów chętnych do pracy w Samorządzie Uczniowskim.
25 września (poniedziałek) to czas ciszy przedwyborczej
i podejmowania ostatecznych decyzji, na kogo oddać swój głos.


Oto lista naszych odważnych kandydatów:

Kinga Danił 1A
Artur Przybysławski 1A
Dominika Wajda 1A
Kinga Cybul 1C
Weronika Wiącek 1D
Dominik Capała 1E
Łukasz Osior 1E
Jakub Wójcik 1E
Agata Kanabus 2A
Paulina Pawlas 2A
Bartosz Tomala 2A
Przemysław Drabik 2B
Diana Kępa 2C
Antoni Baran 2D
Julia Bednarska 2D
Justyna Cieniuch 2D
Iga Szpanbrukier 2D
Krzysztof Kasperek 2E

Zastanówcie się dobrze, bo już 26 września (wtorek) na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbędą się wybory do SU! :)Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

AIESEC w II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-24, 15:32

ALBUMOd wielu lat II LO współpracuje z międzynarodową organizacją AIESEC, której woluntariusze prowadzą dla naszych uczniów warsztaty kulturowe w języku angielskim. Tym razem, w dniach 19-22 września, gościliśmy Mariam Mtchedlishvili - studentkę Buisness Administration z Tibilisi, pracującą także w gruzińskich organizacjach pozarządowych. Warsztaty z Mariam cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ wielu naszych uczniów wybiera się do Gruzji bądź było już w tym kraju w ramach wycieczek Szkolnego Klubu Turystyczno-Krajoznawczego AZYMUT. Oprócz ciekawych informacji historyczno-kulturowych (niektórych ponoć nieznanych samym Gruzinom), praktycznych wskazówek i nauki zwrotów przydatnych turyście, Mariam dzieliła się też swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym funkcji lidera w zespołach ludzkich. Mamy nadzieję na utrzymanie kontaktu i być może spotkanie z naszym gościem w jego ojczyźnie.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rok w Stanach Zjednoczonych
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-21, 20:38
ALBUM
Publikacja lubartow24,pl
Publikacja lubartowiak.com.plDiana Kępa, uczennica klasy II c naszego liceum, przez cały ubiegły rok szkolny przebywała w Stanach Zjednoczonych dzięki udziałowi w programie wymiany FLEX. Od sierpnia 2016 r. do końca czerwca 2017 r. Diana mieszkała w stanie Idaho i uczęszczała do Homedale High School jako uczennica 11 klasy, zwanej juniorską.
Okazuje się, że jeśli naprawdę chce się coś osiągnąć, przeżyć przygodę życia, trzeba walczyć o swoje marzenia. Diana została wybrana do programu spośród 1500 kandydatów z całej Polski. Przeszła przez długi proces rekrutacji, selekcji oraz przygotowań do wyjazdu. Ale było warto! Aby dostać się do programu FLEX, uczennica musiała świetnie napisać test językowy i kilka esejów w języku angielskim na wskazany temat, a następnie odbyć rozmowę z przedstawicielem American Councils. Diana znalazła się w grupie 30 osób z Polski, które rok temu wyjechały do Stanów i zostały uczniami amerykańskich szkół średnich.
Uczennica naszego liceum mieszkała w urokliwym Homedale. Z jedynaczki stała się najstarszą siostrą dla czterech dziewczynek i chłopca, gdyż przez cały czas była goszczona przez sympatyczną farmerską rodzinę. W szkole została jedną z najlepszych uczennic, uczęszczając na wybrane zajęcia, m. in. malarstwa, rzeźby, j. angielskiego, historii USA, geometrii czy podnoszenia ciężarów... Realizowała swoje pasje w kole teatralnym, chodziła na treningi lekkoatletyczne, uprawiała biegi przełajowe, rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Zrealizowała ponad 100 godzin wolontariatu, pomagając młodszym uczniom w nauce i zaaklimatyzowaniu się w szkole.
Podczas swojego pobytu Diana odbyła liczne wycieczki, zwiedziła stan Idaho, Yellowstone National Park, Portland, Bryce National Park, National Monuments Park, Mesa Verde. Była w Wielkim Kanionie, miejscu zwanym Four Corners, Disneylandzie w Kalifornii, San Diego i Los Angeles.
Diana w USA pokochała kina samochodowe, meksykańską kuchnię i treningi drużyny lekkoatletycznej. Wyjazd pomógł jej stać się bardziej niezależną oraz otwartą na ludzi z odmiennym bagażem kulturowym. Nawiązała wiele przyjaźni i spełniała swoje marzenia w przepięknym Idaho.
Jeśli i wam marzy się taki wyjazd, wypełnijcie aplikację do programu FLEX! Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Dianą Kępą, która udzieli niezbędnych wskazówek.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego zaprasza!
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-21, 20:31Wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 swoją działalność wznowiło Centrum zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, które od 1 września 2017 r. działa przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie.
Centrum, jako jedne z dziewięciu takich placówek działających w Polsce, swoją działalność rozpoczęło 30 kwietnia 2009 r. Tego dnia podpisane zostało porozumienie pomiędzy Ambasadą Amerykańską w Warszawie a Miastem Lubartów, przy udziale Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w sprawie powołania YLRC. Głównym celem działalności Centrum jest upowszechnianie wiedzy wśród mieszkańców Polski na temat społeczeństwa Stanów Zjednoczonych Ameryki i wyznawanych przez nie wartości poprzez programy edukacyjne i kulturalne oraz promowanie nauczania języka angielskiego.
Działalność Centrum, skierowana jest głównie do nauczycieli oraz kandydatów na nauczycieli j. angielskiego. Zapewnia nauczycielom możliwość doskonalenia metod i programu nauczania języka angielskiego. Baza dydaktyczna YLRC w Lubartowie to ponad półtora tysiąca pozycji literatury anglojęzycznej dotyczącej historii, kultury, społeczeństwa Stanów Zjednoczonych, literatura młodzieżowa i dziecięca, literatura popularno-naukowa oraz pedagogiczna. Dodatkowo w Centrum znaleźć można liczne pomoce dydaktyczne takie jak: czasopisma metodyczne, mapy, płyty CD/DVD, kolorowe karty z obrazkami. Zasoby Centrum obejmują książki na temat metodyki nauczania do wypożyczenia lub skopiowania, a także biuletyny z materiałami praktycznymi, do użycia na zajęciach. W śród licznych pomocy dydaktycznych posiadamy również niezwykła maszynę do wycinania pomocy dydaktycznych z ponad stu pięćdziesięcioma szablonami do wycinania.
W ramach swojej działalności Centrum przeprowadza szkolenia i warsztaty metodyczne przeznaczone dla nauczycieli j. angielskiego, organizuje konkursy i lekcje dla dzieci młodzieży z terenu miasta i powiatu lubartowskiego, związane z tradycją i historią krajów anglojęzycznych.
Zachęcamy wszystkich nauczycieli j. angielskiego do odwiedzania siedziby YLRC, która znajduje się przy ul. Lubelskiej 68 (budynek II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie) i korzystania z naszych zasobów.

Wszelkie bieżące informacje związane z działalnością Centrum Znajdują się na naszej stronie internetowej: www.ylrc-lubartow.pl Można również pisać do nas na nasz adres e-mail: ylrc-lubartow@o2.pl lub dzwonić na numer 81 855 23 76 w. 37. Zapraszamy!!!


Adam Małecki
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie Lubelskiego Kuratora Oświaty z Przemkiem
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-21, 20:18W dniu 19 września 2017 r. Kuratorium Oświaty w Lublinie gościło przedstawicieli szczególnie uzdolnionej młodzieży z terenu województwa lubelskiego. Ostatnie miesiące przyniosły szkolnictwu na Lubelszczyźnie wiele powodów do dumy w postaci laureatów olimpiad międzynarodowych.
Przemysław Podleśny z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wrócił ze złotym medalem z Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej w Dublinie. Czytaj więcej...


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Salon maturzystów
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-20, 18:46


W dniach 18-19 września 2017r. maturzyści z II LO wzięli udział w Lubelskim Salonie Perspektywy, gdzie zaprezentowały się uczelnie z całej Polski: Wrocławia, Szczecina, Warszawy, Białegostoku, Łodzi, a także z zagranicy. W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego maturzyści mieli możliwość uczestniczenia w wykładach ekspertów OKE w Krakowie, rozmawiać z przedstawicielami uczelni oraz zakupić na stoiskach Perspektyw Informator dla Maturzystów 2018.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

OGŁOSZENIE
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-19, 22:09
Wielkie otwarcie sezonu 2017/2018 - SCENA 44 zaprasza do współpracy!

Przygotuj krótki fragment wiersza lub prozy i zgłoś się na casting -

Piątek - g. 14:00, s. ...

Zobacz więcej


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zebrania dla rodziców
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-16, 20:56

Zebrania dla rodziców uczniów klas I i II
odbędą się 19 września 2017 r.
godzina 16.00 - zebranie ogólne (łącznik- I piętro), następnie spotkania z wychowawcami w salach

Zebrania dla rodziców uczniów klas III

odbędą się 19 września 2017 r.
godzina 17.00 - zebranie ogólne (łącznik- I piętro), następnie spotkania z wychowawcami w salachKomentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pokazy fizyczne
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-12, 13:23
ALBUM

Jedną z wielu zalet naszego liceum jest uczestniczenie w przeróżnych pokazach, warsztatach i poszerzających wiedzę wyjazdach. Jak co roku uczniowie klas związanych z kierunkami ścisłymi uczestniczyli w pokazach fizycznych, odbywających się na terenie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tegoroczna edycja podzielona była na cztery panele: elektrostatyka, radioaktywność, akustyka oraz mechanika. Liczne doświadczenia na pewno bardzo pomogły nam zrozumieć poruszane zagadnienia i tajniki świata fizyki, które przydadzą się nie tylko tegorocznym maturzystom. Do zobaczenia za rok!

Katarzyna Ozon IIIAKomentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejny obóz integracyjny klas pierwszych już za nami!
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-10, 15:22

ALBUM

Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja tubalubartowa.plKolejny obóz integracyjny klas pierwszych już za nami!
Od 11 lat trwa dobra tradycja organizowania przez II LO w Lubartowie obozu integracyjnego dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej. W tym roku najmłodsi licealiści swą wycieczkę rozpoczęli zbiórką w piątek rano i autokarami wyruszyli nad Jezioro Bialskie. Po zakwaterowaniu w domkach cała grupa spotkała się na boisku, gdzie rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne, prowadzone przez nauczycieli: panią J. Świderską-Niedobit i pana K. Pciana.
Na początku dostaliśmy szarfy, które każda klasa nosiła w inny sposób Zabawa polegała na opracowaniu powitania, okrzyku i logo, które reprezentowało profile klasowe, a następnie zaśpiewaniu znanych piosenek. Przygotowano także zabawy dla nauczycieli. Musieli oni rozpoznać swoje podobizny namalowane przez wychowanków, a następnie wymyślić dla nich układ taneczny. Największą atrakcją okazał się wybór króla obozu, którym został Adrian Antoniak z klasy I G o profilu menedżersko-prawnym. Po pierwszej części zabaw integracyjnych uczniowie mieli wolny czas, by zjeść obiad i nabrać sił do kolejnych konkurencji.
Druga część dnia polegała na integracji między innymi klasami, co pozwoliło nam się lepiej poznać. Nowo utworzone grupy składały się między innymi z krasnoludków, ufoludków, a nawet mieszkańców Chin. Tym razem najwięcej emocji przyniosły: labirynt, w którego pokonaniu pobiliśmy dotychczasowy rekord czasowy klas pierwszych, oraz Taniec z Gwiazdami w wykonaniu chłopców, którzy rozbawili nas aż do łez :) Po zabawie część uczniów rozpoczęła grę na boisku w siatkówkę i piłkę nożną, a niektórzy umilali sobie czas słuchając muzyki i śpiewając. O godzinie 20 rozpoczęła się obiecana wcześniej dyskoteka w rytmie muzyki klubowej i disco polo. Uczniowie ze starszych klas zachęcali młodszych kolegów do wspólnej zabawy i tańczyli z nimi do późnych godzin wieczornych . Wszyscy bawili się wyśmienicie! Po zabawie licealiści rozeszli się do własnych grup i miło spędzili ostatnie chwile tego dnia. W sobotę rano nasza pierwsza wspólna wycieczka dobiegła końca i przed południem wróciliśmy do Lubartowa.
Dziękujemy serdecznie naszym wychowawcom, nauczycielom i animatorom z klas starszych za zapewnienie nam świetnej zabawy i możliwości lepszego poznania ludzi, z którymi spędzimy trzy lata w murach naszego II LO.


Maja Nieznaj, klasa I gKomentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

OGŁOSZENIE
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-09, 21:17
KURS JĘZYKA WŁOSKIEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

będzie się odbywał
w środy
o godzinie 13.25
w sali 111

ZAPRASZAMY


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

OGŁOSZENIE
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-05, 14:33


KOŁO JĘZYKA WŁOSKIEGO

Zapraszamy wszystkich chętnych na koło języka włoskiego dla początkujących.
Nauczycie się całkowicie bezstresowo, jak zamawiać pizzę we Włoszech
bez konieczności wskazywania składników palcem,
jak kupić bilet na odpowiedni pociąg oraz jak zapytać o najbliższy bar.


Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 06 września, o 12.15, w sali 116. Można tez wysyłać zgłoszenia przez e-dziennik.

Anna Przybysławska
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-09-04, 19:24
ALBUM
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?
List Ministra Edukacji Narodowej do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie

odbyła się 4 września 2017r. o godz. 9.00.
Uroczystość poprzedziła Msza Święta odprawiona w Kościele MBNP w Lubartowie.

W pierwszy poniedziałek września społeczność II LO oraz zaproszeni goście zebrali się, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny w nowej siedzibie szkoły. Pogoda okazała się dla nas łaskawa, więc pierwsze spotkanie po wakacjach mogło zostać zorganizowane na szkolnym dziedzińcu.
Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Halina Zdunek, która powitała wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, dziękując przy tym za zaufanie, którym obdarzyli II LO. W tym ważnym dla edukacji dniu uczestniczyli również proboszcz Parafii pw MBNP ks. mgr kan. Andrzej Sarna, Z-ca Burmistrza p. Radosław Szumiec oraz Przewodniczący Rady Rodziców, pan Wojciecha Malessa, którzy podczas swoich wystąpień zachęcali młodzież do podejmowania nowych wyzwań i systematycznej nauki, która jest drogą do sukcesów. Z pewnością potwierdzeniem tych słów mogą być kolejne wybitne osiągnięcia Przemka Podleśnego, ucznia klasy III a, który w trakcie wakacji nie próżnował i zdobył złoty medal w Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej!
W trakcie uroczystości społeczność naszej szkoły wspominała niezwykle ważny moment w historii Polski, jakim była obrona granic naszej Ojczyzny we wrześniu 1939 r. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy podczas II wojny światowej oddali swoje życie za ojczyznę.
Wprawdzie wakacje się skończyły, ale zostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyły podczas odrabiania prac domowych oraz uczenia się do sprawdzianów. Niech nowy rok szkolny 2017/18 będzie dla nas czasem spełniania marzeń, lepszego poznawania siebie, zawierania nowych znajomości oraz okresem wzlotów i upadków, dzięki którym będziemy kształtować swój charakter.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 7:18
26 9 2017
Do końca roku zostało 97 dni.
Imieniny obchodzą: Cyprian, Euzebiusz, Justyna, Łękomir
Nikt nie ma dziś urodzin.
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
Upadła Anielica(26)

20-lecie szkoły


Brązowa Tarcza dla II LO


Certyfikat

Szko?a pod patronatem UMCS

www.topr.pl
Facebook SKKT

II LO Mobilnie:

Zapraszamy pod adresem:

http://mobile.lo2lubartow.pl

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne ;)

 


Ostatnie tematy
» Anioły z II LO w działaniu.
» Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
» Wybory uzupełniające do SU.
» AIESEC w II LO
» Rok w Stanach Zjednoczonych
» Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego zaprasza!
» Spotkanie Lubelskiego Kuratora Oświaty z Przemkiem
» Salon maturzystów
» OGŁOSZENIE
» Zebrania dla rodziców

Prognoza pogody na dziś

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Sponsorzy:Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group