ForumZdjęciaDownload StatystykiAdministratorzy Kontakt i adresCentralna komisja egzaminacyjna (cke.edu.pl)

 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Witamy Gość
Obecny czas to 2017-11-18, 08:59

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Menu
Szkoła
Organizacja
Osiągnięcia
Z życia szkoły
Forum
Strona Główna
Rejestracja
Dla Kandydatów
Pedagog, Psycholog, Biblioteka
Uczniowie i Absolwenci
Dokumenty szkolne

Projekty realizowane w II LO:
PROJEKTY UNIJNE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWAKlub Europejski_EUROSTOP

PATRONATY
Zajęcia pozalekcyjneREDAKCJAKto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
2 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 41 Gości
Z zarejestrowanych:
Elzbieta Mizio, Ola Solarz
Użytkowników w ostatniej godzinie:41
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 23 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 23 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 657 było obecnych 2007-06-29, 16:12

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 4889 postów, 2871 tematów
Mamy 113 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: WojtekP

Najaktywniejsi użytkownicy
Elzbieta Mizio  postów 2657
admin  postów 235
ewelina  postów 189
Ewelina Mika  postów 131
karolina  postów 121
Fikulina  postów 105
Carmen  postów 87
momos  postów 75
Upadła Anielica  postów 75
belfer  postów 74

Ostatnie zdjęcia
Tytuł zdjęcia: 2a w przedszkolu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-11-16, 22:46
Odsłon: 56
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: 2a w przedszkolu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-11-16, 22:46
Odsłon: 45
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: 2a w przedszkolu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-11-16, 22:46
Odsłon: 47
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: 2a w przedszkolu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-11-16, 22:46
Odsłon: 41
Komentarze: 0

Strona WWW II LO w Lubartowie

Klasa II a z wizytą w przedszkolu.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ Wczoraj 10:33
ALBUM
Klasa II a z wizytą w przedszkolu.
Dnia 15 listopada br. uczniowie klasy II a udali się do Przedszkola nr 1 w Lubartowie, by obejrzeć akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowaną przez grupę sześciolatków. Przedszkolaki przybliżyły nam, na swój dziecięcy sposób, historię zniewolenia Polski, a następnie odzyskania przez nią wolności. Pięknym wierszom towarzyszyły okolicznościowe pieśni patriotyczne. Nie tylko dzieci były bardzo skupione i przejęte - nasza młodzież co chwila nagradzała młodych artystów oklaskami.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 1 za zaproszenie na tę wzruszająca lekcję patriotyzmu a wszystkim przedszkolakom za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzone chwile.Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA w II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-16, 22:23
ALBUM

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA w II LOCentrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, działające przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, już po raz trzeci było organizatorem Powiatowego Konkursy Wiedzy o USA, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas 4-7 i został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.
Do konkursu, który odbył się 16 listopada br., zgłosiło się łącznie 58 uczniów z 13 szkół podstawowych (Lubartów, Leszkowice, Kamionka, Wola Sernicka, Samoklęski, Pałecznica, Nowodwór, Serniki, Abramów, Brzeziny, Ostrów Lubelski, Parczew). Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała pani Halina Zdunek – Dyrektor II LO w Lubartowie, która w ciepłych słowach przywitała uczniów i ich opiekunów, jednocześnie życząc wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników.
Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań dotyczących kultury, historii i geografii Stanów Zjednoczonych, których autorem była pani Monika Smyl ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Tuż po zakończeniu testu uczniowie otrzymali słodki upominek ufundowany przez II Liceum Ogólnokształcące, a czekając na rozstrzygnięcie konkursu wzięli udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję koncercie. Podczas występu zaprezentowali się uczniowie II LO: Magdalena Dąbrowska, Weronika Peterwas, Edyta Chlebiej, Aleksandra Kukiełka, Sara Kusio, Jakub Wójcik oraz gościnnie Damian Stróżek, Arkadiusz Tomasiak i Marcin Polak.
Tego dnia II LO gościło również przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej w Warszawie: panią Gretchen Franke (Deputy Press Attache), pana Jerzego Roguskiego (Director American Spaces Unit) oraz panią Jagodę Zakrzewską (pracownik Ambasady Amerykańskiej), którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce zajął Jarosław Parzyszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Abramowie (opiekun: p. Marta Pyzio),
II miejsce - Mateusz Włoch ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Pałecznicy (opiekun: p. Anna Piechota),
zaś III miejsce na podium wywalczyli: Bartłomiej Zarzeka z Zespołu Szkół w Kamionce (opiekun: p. Michał Nerlo), Michał Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Pałecznicy (opiekun: p. Anna Piechota) oraz Klaudia Bronisz ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach (opiekun: p. Beata Iwanek).


Nagrody ufundowane przez Ambasadę Amerykańską w Warszawie wręczyła pani Gretchen Franke, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek od gości z ambasady. Pisemne podziękowania dla nauczycieli, którzy rozwijają wśród swoich podopiecznych zainteresowanie Stanami Zjednoczonymi, wręczyła pani dyrektor Halina Zdunek.

Organizatorem konkursu był Adam Małecki.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Podsumowanie projektu KEEP TALKING
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-16, 22:15

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt
realizowany w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży "Keep Talking",
w którym aktywnie uczestniczyła młodzież z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Lekcja historii w przedszkolu
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-16, 13:29
ALBUMZ okazji Święta Niepodległości uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Firleja wraz z panią Teresą Rojek przygotowali specjalną
lekcję historii dla najmłodszych.
Zajęcia odbyły się 13.11.2017r. w
Przedszkolu Miejskim nr 4. Dzieci poznały historię walk o niepodległość
Polski, sylwetkę Józefa Piłsudskiego, symbolikę święta 11 listopada,
wspólnie z licealistami śpiewały pieśni legionowe.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Językowe zmagania w II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-16, 09:49Bieżący tydzień upływa w naszej szkole pod znakiem konkursów językowych. W poniedziałek pasjonaci języka angielskiego wzięli udział w szkolnym etapie XLII Olimpiady Języka Angielskiego, a we wtorek odbyły się eliminacje konkursu Juvenes Translatores organizowanego przez Dyrekcje Generalną Ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Etap szkolny wyłoni pięciu najlepszych tłumaczy mających reprezentować II LO ( pośród 51 szkół z Polski) w zawodach, które 23 listopada odbędą się jednocześnie we wszystkich krajach UE. W ramach eliminacji uczniowie najchętniej wybierali język angielski, chociaż reprezentowane były też inne języki np. francuski czy nawet niderlandzki. Czekamy na wyniki.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie licealistów II LO z Panią komisarz UE
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-15, 11:54

Spotkanie licealistów II LO z panią Elżbietą Bieńkowską - Komisarz UE14. listopada 2017 roku w auli Wydziału Politologii UMCS odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dialogu Obywatelskiego, tym razem z komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw, Komisarz UE panią Elżbietą Bieńkowską. Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu przybliżenie mieszkańcom Europy problemów, nad jakimi pracuje UE. Spotkań takich odbyło się już około 400, a wiele z nich zorganizowano w Polsce.
W spotkaniu uczestniczyli posłowie Ziemi Lubelskiej – pani J. Mucha, pan W. Karpiński, pan S. Żmijan, Prezydent Miasta Lublin pan K. Żuk, pracownicy naukowi UMCS, studenci oraz uczniowie klasy europejsko-prawnej z II LO w Lubartowie. Moderatorem spotkania była wybitna dziennikarka, do niedawna jeszcze pracownik TVP oraz Radiowej Trójki, pani Dorota Wysocka – Schnepf.
Pani Elżbieta Bieńkowska, w charakterystyczny dla siebie, bardzo konkretny i pragmatyczny sposób, w krótkim wystąpieniu przybliżyła najważniejsze założenia stworzonego przez jej komisję i przez nią kierowanego projektu tzw. Europejskiego Funduszu Obronnego. Projekt ten posiada, już zagwarantowane w wysokości 90 milionów euro, środki finansowe na wzmocnienie przemysłu zbrojeniowego poszczególnych państw członkowskich. Jest on tak skonstruowany, aby nie został zdominowany przez wielkie kompleksy zbrojeniowe największych państw UE, ale żeby dał też szansę małym i średnim przedsiębiorstwom z innych państw, w tym także z Polski. Mógłby on, w wypadku Polski, zastąpić zmniejszające się środki z funduszu spójności.
W tym kontekście padło pytanie: na ile komisarz UE jest przedstawicielem wspólnoty, a na ile państwa członkowskiego, z którego pochodzi? Pani komisarz odpowiedziała, że ona czuje się najpierw Europejką, potem Polką a następnie Ślązaczką. Tak należy pojmować istotę UE – nie jako sumę partykularnych interesów państw członkowskich UE, ale jako wspólnotę polityczną, gospodarczą i społeczną państw ją tworzących. Pani Bieńkowska podkreśliła, iż plan budowy wspólnego bezpieczeństwa Europy, po raz pierwszy od początku istnienia wspólnoty, ma mocne i jednoznaczne poparcie wszystkich państw UE, NATO i państw stowarzyszonych z UE oraz jest obecnie elementem silnie cementującym rozchwianą ostatnimi czasy UE.
Pani komisarz udzieliła jeszcze wielu odpowiedzi na pytania, miedzy innymi dotyczące przyszłości Świdnika, bezpieczeństwa energetycznego, projektu Nord Stream, ale także perspektyw dla młodych ludzi, Brexitu czy słabnącej pozycji Polski w UE. Zainteresowanych odsyłamy na stronę YouTube.
Na zakończenie spotkania Prezydent Lublina pan Krzysztof Żuk symbolicznie podziękował byłej minister infrastruktury i rozwoju za ok. 3.5 mld złotych, które trafiły do Lublina na rozwój i miasta i systemu komunikacyjnego, w tym nowoczesnej „S 17”, wręczając Pani Elżbiecie Bieńkowskiej, wybity z okazji 700 - lecia miasta, medal z imienną dedykacją .

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

II LO pamięta o bohaterach.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-11, 22:21

ALBUM

Uczniowie naszego liceum jak co roku włączyli się w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości już 10 listopada.
Harcerze z II LO oraz uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią Agnieszką Opolską uczestniczyli w uroczystościach "Lubartów pamięta", które odbywały się w przededniu Święta Niepodległości na cmentarzu parafialnym w Lubartowie.
Przedstawiciele placówek oświatowych z Lubartowa oraz władz miasta uczcili pamięć bohaterów walczących o niepodległość Polski, m. in. podczas powstania listopadowego i styczniowego, I i II wojny światowej czy wojny polsko-bolszewickiej. Burmistrz Lubartowa Janusz Bodziacki podkreślił zasługi polskich żołnierzy, w tym „żołnierzy wyklętych” i przypomniał postać chor. Antoniego Dołęgi, najdłużej ukrywającego się działacza podziemia antykomunistycznego, którego aż do śmierci w 1982 r. chroniło wielu mieszkańców okolic Łukowa. Przedstawiciele samorządów i uczniowie lubartowskich szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach bohaterów poległych w walce o wolną Polskę.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Hołd 27 Wołyńskiej Dywizji AK.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-11, 22:13

ALBUM

10 listopada 2017r. klasa II G z wychowawczynią, panią Anną Przybysławską, udała się z wieńcem i zniczami na teren dworca PKP w Lubartowie, aby oddać hołd 27 Wołyńskiej Dywizji AK przy jej tablicy pamiątkowej.
Tablica poświęcona jest żołnierzom Armii Krajowej, którzy walczyli o wyzwolenie Lubartowa. 22 lipca 1944 roku, dzięki wspólnym działaniom miejscowych oddziałów Armii Krajowej i pododdziałów 50. pułku piechoty 27 Wołyńskiej Dywizji AK, nasze miasto zostało wyzwolone. Walki z jednostkami okupacji niemieckiej toczyły się miedzy innymi na terenie stacji kolejowej Lubartów.
W obliczu nacierającej ze wschodu Armii Czerwonej, Niemcy rozpoczęli pospieszną ewakuację urzędów i instytucji oraz wycofywanie stacjonujących w Lubartowie jednostek. W tej sytuacji przystąpiono do realizacji akcji Burza. Miejscowe siły Armii Krajowej opanowały Lubartów zabezpieczając główne budynki. W tym czasie do miasta wkroczyły oddziały 27 Dywizji Piechoty entuzjastycznie witane przez mieszkańców. Wieczorem tego samego dnia opanowano niemiecki pociąg sanitarno - transportowy, zdobywając całe jego wyposażenie i przejmując grupę jeńców.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Obchody Święta Niepodległości oraz Ślubowanie uczniów
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-11, 21:44

ALBUM

Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja lubartow24.pl
Publikacja tubalubartowa.pl

Uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz Ślubowanie uczniów klas I
Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyły się dwie ważne uroczystości – akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie dołączyli do społeczności II LO.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to jeden z najważniejszych dni w roku dla Polaków, którzy już po raz 99 świętują powrót ojczyzny na mapy Europy. Społeczność naszej szkoły w sposób bardzo podniosły uczciła pamięć tych, których z nami już nie ma, a dzięki którym obecnie możemy mówić we własnym języku, tworzyć własną historię i z godnością prezentować nasze państwo. Zgromadzonych powitała pani dyrektor Halina Zdunek, a następnie głos zabrali goście: ks. kanonik Andrzej Sarna, proboszcz parafii pw. MBNP w Lubartowie oraz pani Anna Najda, Przewodnicząca Rady Rodziców. Burmistrza Miasta Lubartów reprezentowała inspektor, pani Grażyna Stawska. Podczas części artystycznej hymn Polski oraz pieśni żołnierskie wykonał zespół muzyczny oraz męski chór złożony z blisko sześćdziesięciu uczniów, którzy wystąpili pod batutą pana Pawła Pasikowskiego. Grupa recytatorska, przygotowana pod okiem pani Aleksandry Solarz i pana Rafała Wrotkowskiego, dzięki poezji wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy, przybliżając drogę naszych rodaków do wolności.
Drugim ważnym wydarzeniem było Ślubowanie klas pierwszych, które zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszego liceum. Ta uroczystość już po raz kolejny ma miejsce w kontekście obchodów Dnia Niepodległości. Pani Dyrektor przypomniała, że wypowiedziane podczas ślubowania słowa są moralnym drogowskazem dla młodych ludzi, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i służyć drugiemu człowiekowi. W ramach swojego święta pierwszoklasiści wraz z wychowawcami wybrali się do lubartowskiego kina „Lewart” na film pt. "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland. Dzieło to nagrodzony wieloma statuetkami dramat wojenny z 2011 roku opowiadający o losach rodziny Chigerów oraz kilkunastoosobowej grupki Żydów ukrywających się przez czternaście miesięcy w lwowskich kanałach. Z pewnością film ten nie tylko wzruszył widzów, ale też skłonił do refleksji, przypomniał, że „wolność nie jest nam dana raz na zawsze” i należy ją cenić.

Młodzież z II LO włączyła się również w miejskie obchody Święta Niepodległości - zaprezentowała swój program artystyczny podczas uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona dnia 11 listopada w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Następnie pod kościołem oo. Kapucynów pw. św. Wawrzyńca odbył się Apel Pamięci, który wygłosili nasi chórzyści pod komendą pana Rafała Wrotkowskiego.


Maja Nieznaj, klasa Ig


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Gratulacje dla Przemka Podleśnego
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-10, 08:32

Medal Przemka Podleśnego
List Gratulacyjny dla Przemka Podleśnego


Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja tubalubartowa.pl

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III A
Przemysław Podleśny
otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę
od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej
.To wyjątkowa sytuacja, kiedy Minister Edukacji Narodowej wysyła list skierowany bezpośrednio do konkretnego ucznia szkoły średniej. Przemysław Podleśny z pewnością na ten wyjątkowy gest zasłużył. Minister Anna Zalewska pisząc list gratulacyjny, wyraziła swój podziw i szacunek w stosunku do osiągnięć Przemka Podleśnego. Największym sukcesem ucznia było zdobycie złotego medalu w zawodach indywidualnych i srebrnego w zawodach drużynowych na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej w Dublinie.
Dzięki udziałowi w olimpiadzie międzynarodowej Przemek mógł nawiązać kontakty z wyjątkowymi ludźmi z całego świata, m.in. uczestniczył w spotkaniach z drużyną brazylijską czy opiekunem zawodników z wyspy Man. Brał udział w licznych działaniach towarzyszących olimpiadzie, m.in. w warsztatach i wykładach, zwiedzał Dublin, Liverpool, Belfast, piękne tereny Irlandii i wyspy Man.
Przemek to uczeń wyjątkowo wytrwały i sumienny w swoich działaniach, prawdziwy rekordzista. W tym roku przygotowuje się do udziału w siedmiu olimpiadach przedmiotowych: matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej, j. angielskiego, j. łacińskiego oraz lingwistyki matematycznej.
Przemku, za Minister Anną Zalewską życzymy powodzenia w realizacji wszystkich planów i dalszych sukcesów w kraju i na polu międzynarodowym. Wierzymy w Twoje kolejne spektakularne osiągnięcia!


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyróżnienie dla Emilii.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-09, 16:22

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1b
Emilia Mitrus
otrzymała wyróżnienie
w XXI edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
- etap powiatowy.

Gratulujemy :super:


Opiekunem uczennicy jest pan Rafał Wrotkowski.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-09, 16:11

ALBUM
Pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi
Dnia 7 listopada w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, które działa przy II LO w Lubartowie, odbyło się spotkanie z panią Martą Cechowicz, wykładowcą w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykład pt. "Czym różnią się Anglicy od Amerykanów" rozpoczęła piosenka Stinga – "Englishman In New York", która stanowiła punkt wyjścia do rozważań na temat różnic językowych i kulturowych pomiędzy mieszkańcami dwóch anglojęzycznymi krajów – Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Wykład pani Marty Cechowicz zawierał całą gamę ciekawostek ukazujących różnice pomiędzy Anglikami a Amerykanami, a tych - jak uczniowie klas I b i II c mogli się przekonać - jest bardzo wiele. Zaczynając od różnic językowych przez różnice kulturowe, religijne, uwzględniając podejście do życia i tradycji, a na sposobie robienia zakupów kończąc - prowadząca przedstawiła, czym różni się mentalność tych narodowości. Wystąpieniu pani Marty towarzyszyła prezentacja, która zawierała ciekawe ilustracje, skecze kabaretowe i filmy, które doskonale oddawały problematykę wystąpienia.
Z pewnością spotkanie z uniwersyteckim wykładowcą było dla młodzieży bardzo dobrą okazją do pogłębienia wiedzy na temat kultury i stylu życia w dwóch znanych krajach anglojęzycznych. Za bardzo interesujące i pouczające wystąpienie uczniowie podziękowali pani Marcie Cechowicz brawami oraz wręczyli jej kwiaty i drobny upominek.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Żeby żyć dla innych ...
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-06, 20:58

W dniu 25 października w naszym liceum odbyło się spotkanie na temat honorowego krwiodawstwa. O ratowaniu życia poprzez oddawanie krwi opowiadał pan Kamil Kukier - prezes Honorowych Dawców Krwi Klubu Dorosłych przy OR PCK Lubartów. Pani Agnieszka Grzesiuk - kierowniczka Oddziału Rejonowego w Lubartowie - przybliżyła młodzieży, czym zajmuje się Polski Czerwony Krzyż i zachęcała wszystkich do włączania się w akcje PCK prowadzone na terenie Lubartowa i okolic. Rozdawanie paczek żywnościowych, kursy pierwszej pomocy czy zbieranie produktów żywnościowych w lubartowskich sklepach to tylko nieliczne akcje, które prowadzi OR PCK w Lubartowie. Warto dodać, że uczniowie II LO bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju działania wolontariackie, a od kilku lat, zgodnie z ideą "Oddając krew - darujesz życie", regularnie oddają swoją krew. Spotkanie z przedstawicielami PCK z pewnością przypomniało wszystkim o tym, że wśród nas są ludzie potrzebujący uwagi i pomocy, a czas poświęcony drugiemu człowiekowi to bezcenny dar i ogromna satysfakcja.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

FLESZ II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-06, 00:26Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyróżnienie dla Krzysztofa
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-11-01, 18:18

Publikacja lubartowiak.com.pl
Wyróżniony film Krzysztofa Kasperka

„Jesteśmy częścią tego Świata. Mamy ogromny wpływ na to jak on wygląda i jak się zmienia. Od nas zależy czy zmiany będą pozytywne. Świat dziś wyznaczył sobie cele, które mają budować pokojową przyszłość, zapewnić sprawiedliwość, poszanowanie godności człowieka i równe szanse dla wszystkich ludzi.” – to idea konkursu organizowanego przez firmę CANON.

Miło nam poinformować, że
w tym ogólnopolskim konkursie uczeń naszej szkoły
KRZYSZTOF KASPEREK z klasy 2e
otrzymał WYRÓŻNIENIE za swój film pt.MASKI


Projekt „To MY tworzymy Świat” był adresowany do „młodych kreatywnych obserwatorów tego świata, do ludzi którzy chcą budować poczucie odpowiedzialności za ten świat, do odważnych, którzy chcą za pomocą obrazu pokazać swój punkt widzenia i zainspirować innych do działania.”
Film doceniono za:
„Różne formy wyrazu budują bardzo ciekawą całość. Film pokazuje, że jesteśmy różni i czasem zakładamy maski. Wydaje się być manifestem, ale pokazuje też prawdziwe przykłady ludzi zmieniających świat.”

Nauczycielem wspierającym działania artystyczne Krzysztofa jest pani Justyna Świderska-Niedobit.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 8:59
18 11 2017
Do końca roku zostało 44 dni.
Imieniny obchodzą: Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz
Nikt nie ma dziś urodzin.
Nikt nie ma urodzin przez następne 7 dni

20-lecie szkoły


Brązowa Tarcza dla II LO


Certyfikat

Szko?a pod patronatem UMCS

www.topr.pl
Facebook SKKT

II LO Mobilnie:

Zapraszamy pod adresem:

http://mobile.lo2lubartow.pl

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne ;)

 


Ostatnie tematy
» Klasa II a z wizytą w przedszkolu.
» III Powiatowy Konkurs Wiedzy o USA w II LO
» Podsumowanie projektu KEEP TALKING
» Lekcja historii w przedszkolu
» Językowe zmagania w II LO
» Spotkanie licealistów II LO z Panią komisarz UE
» II LO pamięta o bohaterach.
» Hołd 27 Wołyńskiej Dywizji AK.
» Obchody Święta Niepodległości oraz Ślubowanie uczniów
» Gratulacje dla Przemka Podleśnego

Prognoza pogody na dziś

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Sponsorzy:Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group