ForumZdjęciaDownload StatystykiAdministratorzy Kontakt i adresCentralna komisja egzaminacyjna (cke.edu.pl)

 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Witamy Gość
Obecny czas to 2017-02-25, 03:07

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Menu
Szkoła
Organizacja
Osiągnięcia
Z życia szkoły
Forum
Strona Główna
Rejestracja
Dla Kandydatów
Pedagog, Psycholog, Biblioteka
Uczniowie i Absolwenci
Dokumenty szkolne

Projekty realizowane w II LO:
PROJEKTY UNIJNE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWAKlub Europejski_EUROSTOP

PATRONATY
Zajęcia pozalekcyjneREDAKCJAKto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 43 Gości
Z zarejestrowanych:
Brak
Użytkowników w ostatniej godzinie:43
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 14 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 14 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 657 było obecnych 2007-06-29, 16:12

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 4689 postów, 2671 tematów
Mamy 113 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: WojtekP

Najaktywniejsi użytkownicy
Elzbieta Mizio  postów 2457
admin  postów 235
ewelina  postów 189
Ewelina Mika  postów 131
karolina  postów 121
Fikulina  postów 105
Carmen  postów 87
momos  postów 75
Upadła Anielica  postów 75
belfer  postów 74

Ostatnie zdjęcia
Tytuł zdjęcia: SKKT na kuligu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-02-20, 21:29
Odsłon: 108
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: SKKT na kuligu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-02-20, 21:29
Odsłon: 113
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: SKKT na kuligu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-02-20, 21:29
Odsłon: 109
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: SKKT na kuligu.
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-02-20, 21:29
Odsłon: 116
Komentarze: 0

Strona WWW II LO w LubartowieGŁOSUJMY na naszego kandydata na CZŁOWIEKA ROKU 2017

szczegóły
Nieznośne pióro Weroniki
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-22, 19:26
Weronika Demucha, uczennica klasy III C o profilu lingwistycznym w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, reprezentuje szkołę w XLVII edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Weronika swoją przygodę z Olimpiadą rozpoczęła już we wrześniu. Wtedy podjęła pracę badawczą na temat: „Norwid nowoczesny”, w której poddała analizie mało znane teksty prozatorskie poety i zaprezentowała jego twórczość w kontekście nowatorstwa artystycznego wyrażającego się zarówno na płaszczyźnie ideowej jak i formalnej dzieła. Po napisaniu pracy i złożeniu jej w kolegium konkursowym zakwalifikowała się do drugiego etapu zawodów. Odbyły się one 11. lutego w auli Wydziału Humanistycznego UMCS. Uczestnicy mieli za zadanie napisać wypracowanie oraz, po krótkiej przerwie, rozwiązać test językowy. Weronika swoją rozprawę pisała na temat: „Praca – jej różne rodzaje, wartości i funkcje w życiu człowieka, zobrazowane w utworach literackich różnych epok. Omów to zagadnienie na kilku wybranych przykładach, ukazujących różnice w traktowaniu tej sfery działalności ludzi”. 21. lutego zostały ogłoszone wyniki części pisemnej zawodów. Weronika znalazła się w gronie dwudziestu najlepszych uczniów i awansowała do etapu ustnego Olimpiady, który odbędzie się 9. marca w Lublinie. Do konkursu uczennicę przygotowuje p. Rafał Wrotkowski.
W świecie zdominowanym przez nauki ścisłe „nieznośna lekkość pióra” Weroniki staje się umiejętnością szczególnie cenną i budzi tym większe uznanie. Szczęśliwie humanizm to przecież nie tyle umiejętności, co stan ducha. Uczniowie II LO w Lubartowie doskonale to wiedzą i w pełni mogą rozwijać wszystkie swoje pasje i uzdolnienia.

Weronka, gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej!
Na pewno nie powiedziałaś jeszcze ostatniego słowa!
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

SKKT na kuligu.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-15, 22:45
Publikacja lubartow24.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja tubalubartowa.pl

ALBUMZima wciąż trwa, więc aby wykorzystać w pełni jej uroki członkowie SKKT Azymut wzięli udział w kuligu zorganizowanym 9 lutego w Lasach Kozłowieckich. Mróz, śnieg, konie, sanie i ognisko stworzyły piękną, niemal baśniową scenerię.

Gdy przybyliśmy na miejsce, czekało na nas dwóch panów, konie, sanie i palące się ognisko, przy którym mogliśmy choć trochę się ogrzać. Jednak my, pełni entuzjazmu, nie chcieliśmy marnować ani chwili, więc niemal natychmiast wsiedliśmy na sanie i popędziliśmy przed siebie, podziwiając piękną, zaśnieżoną trasę. W połowie drogi zrobiliśmy krótki postój, który część z nas, z księdzem Łukaszem na czele, wykorzystała na śnieżne zabawy i spotkania pierwszego stopnia ze śniegiem. Śmiechu było dużo i na trochę zapomnieliśmy o mrozie, który tego dnia mocno doskwierał. Po powrocie czekało na nas na ognisko i pieczenie kiełbasek, które smakowały jak mało kiedy. No i grzaliśmy przemarznięte stopy i ręce, choć czasami wydawało się, że ogień wcale nie jest gorący. Gdy już się najedliśmy, jeszcze raz zasiedliśmy do sań i popędziliśmy w dalszą część trasy. Oczywiście znowu był postój, który wykorzystaliśmy na śnieżne MMA, nacieranie i różne szalone zabawy w śniegu. Krótko mówiąc - kulig zdecydowanie się udał, trochę nas zintegrował, trochę wymroził, i - co najważniejsze - wszyscy wróciliśmy do domów zadowoleni z tak dobrze wykorzystanego dnia.
Ogromne podziękowania składamy naszym nauczycielom: p. Katarzynie Płaszczewskiej, ks. Łukaszowi Włoskowi i p. Łukaszowi Wasylukowi, którzy zorganizowali kulig i sprawowali nad nami opiekę.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Młody kierowca - brawura i odpowiedzialność
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-14, 20:11

Publikacja lubartow24.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl13 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja
gościliśmy nadkomisarza Marka Bociana oraz starszego sierżanta Pawła Kubika
z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.
Przeprowadzili oni wśród uczniów klas trzecich prelekcję na temat: "Młody kierowca - brawura i odpowiedzialność".
Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu młodzieży na drogach. Funkcjonariusze policji omówili rodzaje zagrożeń, jakie czyhają na młodych ludzi, którzy zdobywają właśnie swoje pierwsze doświadczenia za kierownicą samochodu. Podkreślali, że to od nich samych zależy bezpieczeństwo, a nawyki, które wyrobią w sobie w młodości, jak kultura jazdy czy przestrzeganie przepisów drogowych, będą procentowały w przyszłości bezwypadkową i bezkolizyjną jazdą. Z pewnością spotkanie z przedstawicielami władzy było cenną lekcją dla młodych kierowców.Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Randka z książką
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-13, 12:09


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie z podróżnikiem Kaxi Tsiklauri
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-12, 22:01

ALBUM

Publikacja lubartow24.pl
Publikacja tubalubartowa.plDnia 8 lutego uczniowie klas: Ie, c, g oraz III d spotkali się z rdzennym Gruzinem, panem Kaxi Tsiklauri, który przedstawił nam rzeczywiste oblicze swego kraju oraz opowiedział o wspinaczce wysokogórskiej - pasji, której poświęca swój wolny czas. Młodzież miała okazję nie tylko poznać fascynującego człowieka, ale również wykazać się znajomością języka angielskiego, którym posługiwał się goszczący w II LO instruktor narciarstwa z Gruzji.

Pan Tsiklauri spotkanie rozpoczął od autoprezentacji i rozmowy na temat wspinaczki. Wspomniał, że po górach chodzi od dzieciństwa, a zawodowo wspina się od 7 lat. Pan Kaxi pokazał nam rejon, w którym pracuje oraz omówił wszelkie niewygody związane ze zdobywaniem najpiękniejszych szczytów Gruzji. Nie pominął również historii o swoich pierwszych krokach oraz największych wyczynach, głównie w górach Kaukazu, ale też i Norwegii czy Włoch. Gość przybliżył młodzieży, jak dobrze przygotować się do wspinaczki wysokogórskiej oraz wyjaśnił, co trzeba zabrać ze sobą, żeby przetrwać w trudnych warunkach.
Następnie nawiązała się dyskusja dotycząca muzyki, gdyż Kaukaz wypełniają właśnie taniec i śpiew. Nasz gość był członkiem zespołu Piąty Sezon i autorem muzyki wykonywanej przez tę grupę. Obecnie jego muzyka z nutą folku wykorzystywana jest przez zespół Trio Mandili, który koncertuje po całym świecie. Kolejny temat, który poruszyliśmy, dotyczył przepysznej kuchni gruzińskiej, w której królują kebabi, pierożki chinkali, serowy chleb - chaczapuri i deserowe czurczchele. Pan Kaxi nie tylko polecił nam, czego warto spróbować w Gruzji, ale też wskazał regiony, w których obowiązkowo trzeba się zatrzymać. Oprócz miast stanowiących turystyczne atrakcje, jak Tibilisi, Batumi czy Kutaisi, swym urokiem zachwycają Swanetia z Mestią i najwyżej położoną wioską w Europie – Uszguli; Kachetia z miastem zakochanych Sygnagi, wioską Udabno, gdzie Polacy prowadzą hostel oraz skalnym miastem Dawid Garedża oraz Chwesturetia z wioską alpinistów Kazbegi i przepięknym widokiem na Kazbek. Zachwalając swoją ojczyznę pan Tsiklauri nie zapomniał wspomnieć o Polsce – uznał, że nasz kraj jest przepiękny i pełen gościnnych ludzi, dlatego planuje tu dłuższy pobyt i wyjazd w Tatry, by zdobyć ich najwyższy szczyt - Gerlach.
Nasze rozmowy zakończyły się próbą konwersacji w rodzimym języku naszego gościa, który starał się nauczyć nas kilku podstawowych sów i zwrotów. Po prelekcji pan Tsiklauri spotkał się z uczniami, których poznał osobiście podczas pobytu licealistów w Gruzji, gdzie był ich przewodnikiem po górach.
Spotkanie z tak interesującym człowiekiem, który z pasją i miłością mówi o górach, było dla nas wielkim przeżyciem. Dzięki panu Kaxi Tsiklauri dowiedzieliśmy się wiele na temat Gruzji – kraju, do którego wybieramy się jeszcze tego lata. Spotkanie dla licealistów zorganizowali pani Katarzyna Płaszczewska i pan Paweł Pasikowski.


Nina Krawczak I E.Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

APELE PODSUMOWUJĄCE w II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-09, 19:04

ALBUM


Dnia 9 lutego w II LO odbyły się
APELE PODSUMOWUJĄCE I semestr nauki w bieżącym roku szkolnym.


Uczniowie klas o profilu medycznym: Ib, IIb oraz IIIb wraz z wychowawcami - p. Anną Okrasińską, Elizą Czerską-Pokraką i Ewą Hajduk - opracowali wyniki nauczania w I semestrze roku szkolnego 2016/2017. Młodzież w bardzo pomysłowy sposób przedstawiła statystki i przygotowała dla kolegów i koleżanek z równoległych klas wiele atrakcji. Nagrody i niespodzianki czekały na tych, którzy nie opuścili żadnej godziny lekcyjnej, czyli uzyskali 100% frekwencji, oraz mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami naukowymi czy sportowymi.

Uczniowie z wysoką średnią ocen otrzymali również stypendia za wyniki w nauce.
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

GŁOSUJMY
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-07, 12:00

24wspolnota.pl

Justyna Świderska-Niedobit, szefowa lubartowskiego wolontariatu treść SMS: wsp.lubartow.7Nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie, założycielka Szkolnego Klubu Wolontariusza Anioły z II LO, społeczniczka, od 10 lat organizuje zbiórki darów dla Polaków mieszkających we Lwowie i ogólnie na Ukrainie. Angażuje do pomocy młodzież.


Głosowanie rusza 3 stycznia i potrwa do północy 21 lutego. O zwycięstwie zdecyduje liczba oddanych na kandydata głosów.

Głosować można na trzy sposoby:


* kupon: wycięty i wypełniony kupon dostarczyć należy do redakcji (adres w stopce redakcyjnej)
* SMS: wysyłając SMS na numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata, koszt SMS 2,46 zł (z VAT)


Regulamin dostępny na 24wspolnota.pl


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

STUDNIÓWKA 2017
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-06, 18:25

ALBUM
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja lubartow.pl
Publikacja 24wspolnota.pl
Publikacja tubalubartowa.pl


„Miło szaleć, kiedy czas po temu...” - Studniówka 2017
Na 100 dni przed maturą, w sobotę 4 stycznia, uczniowie klas maturalnych bawili się w Hotelu President w Kocku na swoim Balu Studniówkowym 2017.

O godzinie 19.00 tegoroczni maturzyści wkroczyli na salę balową w rytmie poloneza. Ich taniec podziwiali zaproszeni na tę uroczystość goście: pan Janusz Bodziacki - Burmistrz Miasta Lubartów, pan Jacek Tomasiak - Przewodniczący Rady Miasta Lubartów oraz Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. Reprezentujący młodzież Ula Kopeć oraz Wiktor Wilkowicz powitali wszystkich zgromadzonych dziękując im za przybycie, a rodzicom - za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości. W swoich przemówieniach zarówno pani dyrektor Halina Zdunek, jak i pozostali goście życzyli młodzieży wspaniałej zabawy oraz niezapomnianych wspomnień z tej pięknej i jedynej w życiu nocy. Zabawa była udana i jak przystało na bal – trwał on do samego rana :)


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Grand IT Test
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-05, 19:51
Publikacja lubartow24.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja tubalubartowa.pl

tutaj sprawdź wynik - RANKING OGÓLNOPOLSKI


GRAND IT TEST to konkurs, którego głównym celem jest sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Zadaniem uczestników jest rozwiązywanie testów wiedzy w ramach projektu IT Szkoła. Konkurs trwać będzie od stycznia 2017 do maja 2017.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zarejestrowanych w programie, tj. kilku tysięcy z całej Polski.

Zadaniem każdego uczestnika konkursu jest udzielenie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie na pytania testowe pochodzące z testów sprawdzających wiedzę przypisanych do kursów dostępnych dla użytkowników platformy IT Szkoła.

Każdy test ma zdefiniowaną ilość możliwych do zdobycia punktów oraz termin do kiedy można go wykonać (dostępność).

Do zaliczenia testu wymagany jest wynik minimum 90%. Tylko wtedy uczestnik otrzyma punkty za dany test.


Z ogromną satysfakcją informujemy, że po 1-wszej serii

MARCIN FERENC (1a)
zajmuje bardzo wysokie 16 miejsce w rankingu ogólnopolskim.


GRATULUJEMY :hurra: i trzymamy kciuki :super: za dalsze sukcesy.


Ranking wszystkich uczestników będzie aktualizowany na bieżąco przez cały czas trwania konkursu

Opiekunem ucznia jest nauczyciel informatyki i koordynator projektu ITSZKOŁA - Elżbieta Mizio.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

GEO-PLANETA
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-03, 17:41

Publikacja lubartow24.pl

Dnia 4 lutego Komitet Organizacyjny Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta"
poinformował o wynikach tegorocznej edycji.


Z naszej szkoły w Konkursie wzięło udział 16 osób z klasy IIA, IIC, II E i III D. Konkurs składał się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości geografii Polski i geografii świata. Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz miejscu i znaczeniu Polski na świecie.

Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Patrycja Adamczyk z kl. II E dyplom
wyróżnienie otrzymała Małgorzata Chrost z kl. III D dyplom


Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie

Opiekunem młodzieży jest pani Katarzyna Płaszczewska dyplom


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sukces ucznia II LO w XLIII Olimpiadzie Historycznej
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-02-02, 20:00
Publikacja lubartow24.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja tubalubartowa.pl


Mateusz Kaczor, uczeń klasy II g, od wielu miesięcy przygotowywał się do XLIII Olimpiady Historycznej pod okiem nauczyciela historii i wos-u, pana Adama Sabata. 14 stycznia, zakwalifikowany przez sukcesy we wcześniejszych etapach, Mateusz wziął udział w wojewódzkich eliminacjach olimpiady, które zostały przeprowadzone na UMCS-ie w Lublinie. W części pisemnej wzięło udział 180 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego. Każdy uczestnik miał wybraną specjalizację i 3 godziny na napisanie zadanego ze swojej dziedziny tematu. Komisja oceniała przede wszystkim samodzielną analizę i ocenę problemu, umiejętność selekcji i syntezy materiału, sposób konstruowania dłuższej formy wypowiedzi oraz znajomość różnych źródeł informacji, opinii i ocen historiografii. Pisemna praca Mateusza na temat: „Persowie w świecie greckim: V/IV w. p. n. e.” została oceniona pozytywnie i nasz uczeń, jako jeden z 50 uczestników eliminacji na szczeblu wojewódzkim, wziął udział w eliminacjach ustnych olimpiady, przeprowadzonych dnia 27stycznia.

To duży sukces Mateusza, którego ciężka praca i wytrwałość zostały docenione.

Gratulujemy!Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyniki konkursu matematycznego ALFIK
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-01-31, 22:26

Publikacja lubartow24.pl
Publikacja tubalubartowa.pl

23 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole
XXII edycja konkursu Alfik Matematyczny.


W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Uczniowie klas I – III rozwiązywali test wielokrotnego wyboru.


I miejsce w województwie zdobył Przemysław Podleśny z klasy II a.
Przemek otrzymał nagrodę rzeczową.

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
* Wiktoria Kaczorkiewicz z klasy III a,
* Karolina Borówka z klasy I a.
Wiktoria otrzymała również darmowy udział w konkursie MAKS.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
* Magdalena Skrzypiec z klasy I a,
* Michał Pióro z klasy II a,
* Bartosz Mazurek z klasy III a.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.
Gratulujemy :super:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Spotkanie z Matką Courage
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-01-17, 19:05

Publikacja lubartow24.pl
Publikacja tubalubartowa.pl


12 stycznia grupa uczniów z naszego liceum, pod opieką pani Anny Przybysławskiej i pani Anny Okrasińskiej, wybrała się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie podziwialiśmy dzieła artystów z całego świata. Na wystawach przeważały obrazy wybitnych polskich twórców, powstałe w bardzo szerokich ramach czasowych - od sztuki dawnej do współczesnej. Największy podziw wzbudził obraz Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem", który wykonany został na płótnie o ogromnych wymiarach.

Następnie, z racji sporej ilości czasu wolnego, udaliśmy się do centrum handlowego - Złotych Tarasów, spędzając tam dwie godziny, podczas których mogliśmy zjeść obiad i udać się na drobne zakupy. Zdążyliśmy również wybrać się na krótki spacer po Starym Mieście.
Spektakl "Matka Courage i jej dzieci" zaplanowany został w Teatrze Narodowym na godzinę 19:00 i trwał ponad trzy godziny. Sztuka sprawia wrażenie manifestu pacyfizmu, gdyż ukazuje w sposób realistyczny życie podczas wojny. Stawia także przed widzem przykłady zachowań, których nie powinni oni naśladować, jak chociażby bogacenie się kosztem ludzi cierpiących. Ciekawe i przykuwające wzrok były wszelkiego rodzaju rekwizyty oraz scenografia - samochody, którymi aktorzy jeździli po scenie, wielka makieta postapokaliptycznej Warszawy, zwracająca największą uwagę, a także ruchoma scena, dzieląca akcję na dwa poziomy. Aktorzy, m.in. Danuta Stenka, byli wyraziści i doskonale słyszalni, a głos Zbigniewa Zamachowskiego niósł się po całej teatralnej sali.
Jednak pomimo wyżej wymienionych zalet, w spektaklu zabrakło pewnej dozy zauroczenia widza oglądaną przez niego sztuką. Z racji ponad trzygodzinnego przedstawienia, momentami akcja nie trzymała w napięciu i nie emanowała emocjami, które mogłyby "przejść" na widza.
"Matka Courage i jej dzieci" to spektakl najlepiej trafiający do dojrzałych ludzi, mających dużą wiedzę historyczną, a przede wszystkim do pasjonatów twórczości Bertolta Brechta.

Katarzyna Ozon, kl.II a


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej w II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-01-13, 11:27
Publikacja tubalubartowa.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja lubartow24.pl

Julia Szymanek, Przemysław Podleśny, Michał Pióro z klasy IIa
oraz Wiktor Garbacz z klasy IIe
zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.


Zawody II stopnia odbędą się 11 II 2017r. Weźmie w nich udział 490 uczniów z całej Polski. Etap międzynarodowy odbędzie się w Irlandii.
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jedną z 13 olimpiad naukowych, które mają etapy międzynarodowe.
OLM stawia sobie za cele poszerzenie interdyscyplinarnych kompetencji w zakresie lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej polskiego społeczeństwa. Zadania mają rozwijać zainteresowanie uczniów metodami nauk ścisłych stosowanymi w lingwistyce i poszerzać wiedzę z tego zakresu.

Opiekunami uczniów są Panie Ewa Biernacka i Katarzyna Kowalczyk.Gratulujemy :super:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-01-13, 10:27
W dniu 11 stycznia odbył się etap szkolny
XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej,

do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:

Paśnik Filip - IIIb
oraz Kożuch Patrycja i Bartkowicz Brandon - IIb.

Gratulujemy :hurra:


Opiekunem uczniów jest p. Ewa Hajduk


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 3:07
25 2 2017
Do końca roku zostało 310 dni.
Imieniny obchodzą: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor
Nikt nie ma dziś urodzin.
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
Ehm(23)

20-lecie szkoły


Brązowa Tarcza dla II LO


Certyfikat

Szko?a pod patronatem UMCS

www.topr.pl
Facebook SKKT

II LO Mobilnie:

Zapraszamy pod adresem:

http://mobile.lo2lubartow.pl

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne ;)

 


Ostatnie tematy
» Nieznośne pióro Weroniki
» SKKT na kuligu.
» Młody kierowca - brawura i odpowiedzialność
» Randka z książką
» Spotkanie z podróżnikiem Kaxi Tsiklauri
» APELE PODSUMOWUJĄCE w II LO
» GŁOSUJMY
» STUDNIÓWKA 2017
» Grand IT Test
» GEO-PLANETA

Prognoza pogody na dziś

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Sponsorzy:Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group