ForumZdjęciaDownload StatystykiAdministratorzy Kontakt i adresCentralna komisja egzaminacyjna (cke.edu.pl)

 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Witamy Gość
Obecny czas to 2016-05-31, 09:37

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Menu
Szkoła
Organizacja
Osiągnięcia
Z życia szkoły
Forum
Strona Główna
Rejestracja
Dla Kandydatów
Pedagog, Psycholog, Biblioteka
Uczniowie i Absolwenci
Dokumenty szkolne

Projekty realizowane w II LO:
PROJEKTY UNIJNE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

FUNDACJA SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWOKlub Europejski_EUROSTOP

PATRONATY
Zajęcia pozalekcyjneREDAKCJAKto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
2 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 55 Gości
Z zarejestrowanych:
Elzbieta Mizio, Ola Solarz
Użytkowników w ostatniej godzinie:56
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 9 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 9 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 657 było obecnych 2007-06-29, 17:12

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 4498 postów, 2480 tematów
Mamy 113 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: WojtekP

Najaktywniejsi użytkownicy
Elzbieta Mizio  postów 2266
admin  postów 235
ewelina  postów 189
Ewelina Mika  postów 131
karolina  postów 121
Fikulina  postów 105
Carmen  postów 87
Upadła Anielica  postów 75
momos  postów 75
belfer  postów 74

Ostatnie zdjęcia
Tytuł zdjęcia: Wymiana międzynarodowa w Sarata Monterou w Rumunii
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:51
Odsłon: 79
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Wymiana międzynarodowa w Sarata Monterou w Rumunii
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:51
Odsłon: 75
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Wymiana międzynarodowa w Sarata Monterou w Rumunii
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:51
Odsłon: 77
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: Wymiana międzynarodowa w Sarata Monterou w Rumunii
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: Wczoraj 11:51
Odsłon: 75
Komentarze: 0

Strona WWW II LO w Lubartowie
UWAGA GIMNAZJALIŚCI

Od września 2016r. wsparciem SGH w ramach projektu "Klasa akademicka SGH"
zostanie objęta nowo tworzona klasa I a - politechniczna.


Warto więc wybrać II LO.


więcej...

Wyprawa do Czarnogóry - dzień piąty.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ Dzisiaj 8:49
Czarnogóra 2016
Dzień piąty


ALBUM
program wyjazduTego dnia wstaliśmy wszyscy pełni nadziei na poznawanie kultury Albańskiej. Zjedliśmy śniadanie i o godzinie 9 wszyscy byliśmy już w autokarze. Po kilku godzinach drogi dotarliśmy do Szkoderu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć katolicki kościół, który odwiedził kiedyś papież Jan Paweł II i Matka Teresa. Było to wielkie wydarzenie, w którym uczestniczyło ponad 200 tys. ludzi. Była to ogromna ilość zważywszy na fakt, iż Albania to niewielki kraj, w którym mieszka 2,7 mln ludności, z czego 30% to katolicy. W centrum Szkoderu usytuowany jest meczet, przed którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Tuż obok obok meczetu mieści się również świątynia prawosławna i katolicka co świadczy o wielokulturowości Albanii. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas czasu wolnego, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki. Byliśmy bardzo zdziwieni kontrastem kulturowym i poziomem życia ludzi. Jest to bardzo biedny kraj, na ulicach jest wielu żebrzących dorosłych i dzieci. Niestety nie spotkaliśmy Króla Albanii, sławnego Popka. W drodze powrotnej mogliśmy zakupić różnorakie suweniry dla naszych najbliższych. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do hotelu na obiadokolację. Myśleliśmy, że to już koniec wrażeń, ale nasi opiekunowie zorganizowali nam dyskotekę. Wszyscy bawili się bardzo dobrze nie tylko na parkiecie, ale i w basenie. Dzień był bardzo udany.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejny sukces Piotra
Wysłany: Elzbieta Mizio @ Wczoraj 11:34

Miło nam poinformować, że

nasz absolwent Piotr Guz
zakwalifikował się do II etapu konkursu
Talent za Talent 2016,


tym samym znajdując się w gronie 24 najbardziej obiecujących przyszłych liderów w Polsce. "Talent za Talent" to ogólnopolski konkurs dla maturzystów. Konkurs jest organizowany po raz kolejny pod patronatem Ministerstwa Edukacji.

Piotr weźmie udział w Gali Finałowej, która odbędzie się 2 czerwca w Warszawie na Uczelni Łazarskiego.


Gratulacje :super:


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

I Warsztaty dla młodzieży
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-29, 22:16

album

W dniu 20.05.2016 r. odbyły się I warsztaty w ramach projektu
„Zmieniamy naszą społeczność lokalną”.


Warsztaty przeprowadziła psycholog Ewa Kalińska- Grądziel. Były to zajęcia z zakresu umiejętności nawiązywania współpracy ze społecznością lokalną. W czasie warsztatów młodzież uczestniczyła w szeregu gier i zabaw rozwijajacych umiejętności interpersonalne i społeczne.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

POLUBIĆ MATEMATYKĘ
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-29, 21:54
19 maja 2016r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
odbył się Powiatowy Konkurs Matematycznym

"POLUBIĆ MATEMATYKĘ".

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy IIa i obaj świetnie się spisali.
Krzysztof Oniszczuk zajął pierwsze miejsce, a Bartosz Mazurek – trzecie.


GRATULUJEMY!Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Z wizytą na warszawskiej SGH.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-29, 21:51

Publikacja lubartow24.pl

Klasa 1A, tzw. politechniczna, została niedawno objęta patronatem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, stając się klasą akademicką tejże uczelni. Dnia 19 maja nadarzyła się pierwsza okazja, aby choć poznać uczelnię, w której niektórzy z nas będą kontynuować swoją edukację.

Pierwszym punktem wycieczki okazała się prezentacja, przeprowadzona przez studentkę SGH, z której dowiedzieliśmy się wielu interesujących nas informacji. Okazało się, że studenci sami dopasowują sobie nie tylko plan zajęć, ale również wykładowców, czego nie praktykuje się na żadnej innej uczelni w Polsce. Poinformowano nas także o licznych programach, wymianach i możliwości studiowania w innych krajach, co jest możliwe dzięki współpracy SGH z zagranicznymi uczelniami. Przybliżono nam wydarzenia i imprezy, których organizacją zajmuje się uczelnia, m.in. o Juwenalia, które cieszą się ogromną popularnością, ale również o akcje charytatywne, takie jak na przykład biegi i maratony. Poruszyliśmy temat matur, przedmiotów, z których wymagane jest rozszerzenie oraz progu punktowego, co uzmysłowiło nam, że z odrobiną chęci i pracy studiowanie na SGH nie jest tylko abstrakcyjnym marzeniem, a wręcz przeciwnie - jest w zasięgu umiejętności nas wszystkich. Uczelnia podarowała nam również drobne prezenty: notatnik, smycz, długopis i, co najważniejsze, krówkę z logiem szkoły.
Po zakończeniu prezentacji przyszedł czas na zwiedzanie murów SGH. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca uczelni, przy okazji słuchając opowieści przewodników, którzy z chęcią odpowiadali na nasze liczne pytania. Zwiedziliśmy m.in. bibliotekę, uczelniane korytarze, na których wszędzie można było dostrzec komputery, a także miejsca, w których najchętniej spędzają czas studenci oraz wykładowcy.
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że mogliśmy zobaczyć jedną z najpopularniejszych i najbardziej obleganych warszawskich szkół wyższych. SGH jest na pewno uczelnią godną wzięcia pod uwagę podczas planowania swojej przyszłości i wybierania dalszego miejsca edukacji. :)


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyprawa do Czarnogóry - dzień czwarty.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-27, 23:21
Czarnogóra 2016
Dzień czwarty


ALBUMWyjechaliśmy z hotelu po śniadaniu i udaliśmy się w stronę Szkoderskiego Jeziora. Jest to największy akwen śródlądowy na Półwyspie Bałkańskim, znajdujący się na terenie Parku Narodowego. Można tam spotkać wiele gatunków ptactwa, ryb i gadów objętych ochroną. Dalszy etap naszej podróży było położone w górach miasteczko Cetinje, była stolica Czarnogóry. Mieszczą się tam m.in. siedziba prezydenta oraz dwa ciekawe monastery: cetyński i na Ćipurze. Kolejną atrakcją była stara górska droga z Cetinje do Kotoru biegnąca przez przełęcz Krstac o 926 m n.p.m.. Historycznie była to jedyna trasa łącząca wybrzeże Adriatyku z Cetinje. Ze względu na wspaniałe widoki na Bokę Kotorską i góry jest jedną z najpiękniejszych w Europie. Projektantem drogi był Josip Siada. Nawierzchnię stanowi w większości nieco zniszczony asfalt, a nachylenie trasy na długich odcinkach wynosi 10—14%.
Serpentyny te zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Zobaczyliśmy, że mogą być piękne, ale też niebezpieczne. Gdy jechaliśmy jedną z takich serpentyn, to zaskoczyły nas autokary jadące z przeciwnej strony. Byliśmy wtedy zmuszeni cofać się po krętej, górskiej drodze. Jednak dzięki sprytowi i doświadczeniu naszych kierowców: panu Jackowi i panu Czarkowi, bezpiecznie dojechaliśmy do Kotoru - miasta portowego, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie. Bogate jest ono w zabytkowe budowle otoczone murami. Znajduje się ono nad niezwykle malowniczo położoną zatoką Kotorską (Boka Kotorska). W 1979 r. miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Otoczone jest z trzech stron górami, przez co krajobrazy w tym rejonie porównywalne są z norweskimi fiordami.
Następnie udaliśmy się do nadmorskiej miejscowości Budvy - głównego miasta Riwiery Budvańskiej. Podziwialiśmy tam piękne Stare Miasto z XV-wiecznymi murami obronnymi, a chodząc jego uliczkami czuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w inną epokę. Oprócz przepięknej Starówki zobaczyliśmy również niesamowitą plażę.
Po wyczerpującej wycieczce powróciliśmy do hotelu "Llolla" w późnych godzinach wieczornych.
Wiktoria Piskorska


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyprawa do Czarnogóry - dzień trzeci.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-27, 20:49
Czarnogóra 2016
Dzień trzeci


ALBUMTrzeci dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od smacznego śniadania, po którym wybraliśmy się na Wielką Plażę, która jest najdłuższą piaszczystą plażą nad Adriatykiem. Tam spędziliśmy miło czas na beztroskiej zabawie, opalając się i pływając w ciepłym morzu. Po dawce "lenistwa" pojechaliśmy zwiedzać miejscową starówkę. Ulcinj to malownicze, nadmorskie miasteczko z pięknymi krajobrazami o orientalnym i nieco kresowym charakterze. Po mieście oprowadzał nas przewodnik Lemo, z pochodzenia Albańczyk. Ciekawym miejscem, które tego dnia zobaczyliśmy, był odnowiony pałac Balsiciów położony nad urwistym brzegiem morza oraz cerkiew Św. Mikołaja i meczet Ali Paszy. Spacer po miasteczku zakończyliśmy około godziny 19.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyprawa do Czarnogóry - dzień drugi.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-27, 19:41
Czarnogóra 2016
Dzień drugi


ALBUMPo długiej nocnej podróży około godziny 12 dotarliśmy do perły Adriatyku, czyli malowniczego miasta Dubrownik w południowej Chorwacji. Tam spotkaliśmy się z przemiłą panią przewodnik - Pauliną. Zwiedzaliśmy Stare Miasto otoczone prawie dwukilometrowymi murami, które przetrwały w nienaruszonym stanie 500 lat. Główna ulica, Stradun, jest najszerszą, a zarazem najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubrownika.
Dowiedzieliśmy się również, że w 1667 roku miało tu miejsce trzęsienie ziemi, które zniszczyło większość budynków oraz znajdujących się w pobliżu miejscowości. Po tym wydarzeniu zaczęto odbudowywać Dubrownik w stylu barokowym. Wprowadzono nakaz stawiania domów o identycznym wyglądzie. W mieście jest 40 kościołów, ale kościół pod wezwaniem św Błażeja, patrona miasta, ma największe znaczenie. 3. lutego jest obchodzone jego święto, podczas którego następuje błogosławieństwo gardeł. Ludzie stawiają świece na gardło i wierzą, że zostanie uleczone. Dzieje się tak, dlatego że św. Błażej jest również patronem laryngologów. Mieliśmy też okazję zobaczyć niewielki port w Dubrowniku, pałac rektorski oraz katedrę. Po udanej wycieczce wybraliśmy się na najlepsze lody w mieście, których jedna gałka wyglądała jak trzy polskie. Panowie z lodziarni byli bardzo mili i starali się mówić po polsku. Około godziny 14 wyjechaliśmy z miasteczka. Po przejechaniu Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, dotarliśmy do Czarnogóry - naszego celu. Rozlokowaliśmy się w ulcinjiskim hotelu, po czym zjedliśmy kolację. Wieczór minął spokojnie na odpoczywaniu po 43-godzinnej podróży.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyprawa do Czarnogóry - dzień pierwszy.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-27, 19:07
Czarnogóra 2016
Dzień pierwszy


ALBUMPo 12-godzinnej podróży autokarem przez Polskę i Czechy, około godziny 11:00 dotarliśmy do stolicy Austrii - Wiednia. Nasza ponad 50-osobowa grupa rozpoczęła swoją wędrówkę od Schwedenplatz. Pod okiem pani przewodnik poznaliśmy historię i legendy miasta Habsburgów. Stare Miasto oczarowało nas swoim urokiem i jednogłośnie stwierdziliśmy, że Wiedeń to jedno z najwspanialszych miast Europy. Mieliśmy szansę zobaczyć gotycką katedrę św. Szczepana i poznać jej ciekawą historię. Następnie czarującymi uliczkami dotarliśmy do muzeum i dawnego mieszkania Mozarta oraz głównej siedziby Zakonu Krzyżackiego. Dowiedzieliśmy się też, że będąc w Wiedniu można wynająć pokój w siedzibie tego zakonu.
Kolejnym punktem wycieczki po stolicy Austrii był spacer ulicą Graben oraz odnalezienie miejsca, w którym mieszkał Fryderyk Chopin, gdy przybył do Wiednia. Później zobaczyliśmy sławne wiedeńskie budowle: zimową rezydencję Habsburgów, bibliotekę dworską oraz Operę Wiedeńską. Pani przewodnik przybliżyła nam postacie zasłużonej dla miasta Marii Teresy, a także niezwykłej cesarzowej Elżbiety Bawarskiej. Przygodę z panią przewodnik zakończyliśmy oklaskami podziękowania na Belwederze.
Następnie mieliśmy do dyspozycji czas wolny, podczas którego w kilkuosobowych grupach mogliśmy zwiedzić Wiedeń na własną rękę i spróbować tamtejszych potraw.
Opuściliśmy stolicę Austrii przed godz. 22:00 i z zadowoleniem, ale także zmęczeniem, udaliśmy się autokarem w stronę Chorwacji.

Wiktoria Piskorska


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyprawa do Czarnogóry.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-20, 12:20
ALBUM

Dnia 20 maja 2016r. rozpoczyna się wyprawa do Czarnogóry
zorganizowana przez biuro podróży "Bliżej Europy",
w której bierze udział 36 członków SKKT "Azymut"
Opiekunami młodzieży są p. Elżbieta Mizio i p. Katarzyna Płaszczewska


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wymiana międzynarodowa w Sarata Monterou w Rumunii
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-18, 23:38

ALBUM

Publikacja lubartow24.pl
Publikacja tubalubartowa.pl

Troje uczniów z II LO bierze właśnie udział
w międzynarodowej wymianie młodzieży "Don't joke with smoke",
która odbywa się w miejscowości Sarata Monteoru w Rumunii
i skąd przesyłają pozdrowienie.
W dniach 11-20 maja 2016 r. w miejscowości Sarata Monterou w Rumunii odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach programu Erasmus+ pod hasłem „Don’t joke with smoke”. Wzięło w niej udział 46 młodych osób wraz z liderami grup z Rumunii, Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Cypru, Włoszech i Chorwacji. Z naszego liceum wyjechały trzy osoby: Weronika Demucha (II c), Karolina Mroczek (II a) oraz Przemek Szlachta ( II g). Celem projektu było uświadomienie młodym ludziom skutków zażywania narkotyków, promowanie aktywnego stylu życia jako alternatywy i poszerzenie wiedzy na temat obecnej sytuacji związanej z zażywaniem narkotyków i uzależnieniem od nich w każdym z krajów. Przeprowadzane podczas projektu warsztaty, dyskusje, gry i zabawy, wieczory międzykulturowe, kampanie, przedstawienia teatralne, ewaluacje sprawdzające poziom wiedzy i zadowolenia uczestników oraz prezentacje zarówno grup uczestników, jak i poszczególnych organizacji zakładających kooperację między ludźmi z różnych krajów, miały na celu nie tylko realizację programu edukacyjnego związanego z tematyką wymiany, lecz też integrację międzykulturową, nawiązywanie więzi między społecznościami, wymianę swoich poglądów i poszerzenie wiedzy uczestników o innych krajach i kulturach. Efektem wspólnej pracy uczestników oraz organizatorów była również oficjalna kampania przeciw narkotykom przeprowadzona w Bukareszcie, filmy promocyjne związane z hasłem wymiany, plakaty, ulotki oraz broszury informacyjne. Program wymiany zakładał nie tylko warsztaty, lecz też wycieczki krajoznawcze do niedalekiej miejscowości turystycznej Buzau oraz zwiedzanie stolicy Rumunii – Bukaresztu. Dzięki tej wymianie nie tylko podniosła się świadomość młodych ludzi odnośnie ryzyka związanego z zażywaniem narkotyków, lecz też nawiązały się przyjaźnie pomiędzy poszczególnymi uczestnikami, którzy zdobyli nowe, niezapomniane doświadczenia. Młodzież mogła rozwinąć umiejętności potrzebne w pracy w grupie oraz poszerzyć wiedzę na temat aktywnego stylu życia i struktury programu Erasmus+, który zrzesza coraz więcej młodych ludzi z całego świata.

Weronika Demucha, kl. II c


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

DZIEŃ OTWARTY W II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-18, 12:10
Publikacja lubartow24.pl
Publikacja lubartowiak.com.plZasady rekrutacji
Dlaczego warto wybrać nasze liceum?


II LO otworzyło swoje drzwi dla wszystkich gimnazjalistów


18 maja w II LO im. Piotra Firleja został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi dla wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych, którzy chcieliby kontynuować swoją edukację w „Trójce”.
Gości odwiedzających naszą szkołę powitała w Sali Konferencyjnej pani Dyrektor Halina Zdunek, która przedstawiła gimnazjalistom ofertę edukacyjną II LO, grono pedagogiczne oraz losy absolwentów naszej szkoły. Na zwiedzających czekał również występ młodych artystów, którzy w humorystyczny sposób pokazali, że również w dziedzinie rozwoju artystycznego nasza szkoła oferuje wiele możliwości. Uczniowie zaśpiewali piosenkę „Czerwony autobus” z wieczorku poetyckiego zorganizowanego w tym roku szkolnym oraz wykonali kilka innych utworów, które wprawiły przybyłych gości w dobry nastrój.
Po części artystycznej gimnazjaliści zostali oprowadzeni przez innych uczniów „Trójki” po naszej szkole, gdzie zostały przygotowane specjalnie dla nich różne atrakcje. W salach lekcyjnych zapoznali się ze specyfiką poszczególnych klas oraz ich rozszerzeń, obserwowali doświadczenia chemiczne i fizyczne przeprowadzane przez starszych kolegów, odwiedzili obiekty sportowe oraz dowiedzieli się o szerokiej skali działalności np. Szkolnego Klubu Wolontariusza „Anioły z II LO” , SKKT „Azymut”, Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurostop” czy Kawiarni Poetów. Gimnazjaliści poznali również osiągnięcia naszych obecnych, jak i byłych uczniów dzięki przygotowanej w samym centrum szkoły wystawie, która prezentowała przede wszystkim informacje o działalności II LO oraz zdjęcia z międzynarodowych wymian naszej młodzieży. Dodatkowo uczniowie „Trójki” promujący idee sprawiedliwego handlu „Fairtrade” częstowali gości własnymi wypiekami, a każdy ochotnik mógł pozostawić po sobie ślad na specjalnie przygotowanym szablonie, co nawiązywało do artystycznego charakteru zajęć z wiedzy o kulturze.
Dzień Otwartych Drzwi został przygotowany dzięki współpracy całej społeczności II LO: uczniów, nauczycieli i Dyrekcji szkoły, którzy starali się jak najlepiej przybliżyć gimnazjalistom działania i osiągnięcia lubartowskiej „Trójki” oraz pokazali, że oprócz wysokiego poziomu nauczania nasza szkoła stworzy każdemu możliwość rozwijania własnych pasji i zainteresowań.
Zapraszamy do II LO :)


Ula Kopeć, kl. 2g


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Surf Safe
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-17, 11:11
Film
ALBUM
pozdrowieniaW dniach 20-28 kwietnia 2016 w miejscowości Bánk na Węgrzech odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży "Surf Safe" współfinansowana z programu Erasmus+. W projekcie wzięła udział siedmioosobowa grupa młodzieży z Polski. Reprezentowali oni stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu, co jest wynikiem współpracy szkoły z organizacją z Zamościa.


W ciągu dziewięciu dni projektu młodzież aktywnie spędzała czas, integrując się z rówieśnikami z Węgier, Bułgarii, Rumunii, Słowacji oraz Czech. Celem projektu było zdobywanie doświadczeń oraz zagłębienie się w temat "Surf Safe", czyli bezpiecznego korzystania z Internetu. Zadaniem każdego z krajów było przygotowanie warsztatów na tematy związane z korzyściami i niebezpieczeństwami płynącymi z używania Internetu, m.in. na temat cyberprzemocy, szukania pracy przez Internet, spamu czy zakupów online. W programie projektu nie zabrakło miejsca na wieczory, podczas których uczniowie mieli okazję poznać kulturę krajów współuczestniczących w wymianie. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczestnikom całodniowa gra miejska połączona z poznawaniem oraz zwiedzaniem Budapesztu. Młodzież promowała projekt "Surf Safe" w centrum węgierskiej stolicy, organizując flashmob, który przykuwał uwagę niejednego przechodnia i zwracał uwagę na niebezpieczeństwa czuhające na nas w Internecie. Ostatni dzień wymiany poświęcony był na ewaluację, podsumowanie, ocenę oraz podzielenie się uwagami na temat spotkania. Uczestnicy stworzyli video, gify oraz inne środki przekazujące ideę projektu "Surf Safe" w mediach społecznościowych. Dzień zakończył się uroczystym wręczeniem Youthpassów oraz pożegnalnym przyjęciem.

Dzięki uczestnictwu w projekcie , zadowoleni uczniowie powrócili do domów z nową wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dotyczącą struktury projektu Erasmus+. Swoje doświadczenia przekażą swoim kolegom, organizując warsztaty w swoich szkołach oraz tworząc publikację dotyczącą projektu "Surf Safe".

Projekt realizowany był w ramach Akcji Kluczowej 1, sektora Młodzież, programu Erasmus+.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zawody sportowe - sztafety
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-15, 21:16
W dniu 26 kwietnia 2016 roku na nowo oddanym obiekcie lekkoatletycznym w Łucce
odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach 4x100 oraz sztafetach szwedzkich.

Nasza Szkoła wypadła w nich bardzo dobrze zajmując dwa pierwsze oraz dwa drugie miejsca i tak:
I miejsca sztafety 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców
II miejsca sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców.


Składy:
dziewczęta - 4x100 - Rybak Karolina, Gazda Andżelika, Koperczak Aleksandra, Lisek Paula, szwedzka- Meksuła Monika, Rusinek Julia, Sienkiewicz Aleksandra, Robak Natalia,
chłopcy - 4x100 - Białek Maciej, Muzyka Patryk, Kula Michał, Ziemichód Mateusz, szwedzka- Sykut Alan, Rosa Piotr, Goluch Bartek, Góźdź Dawid, Rola Przemek.

Opiekunem sztafet dziewcząt była Urszula Jedut, a chłopców Ryszard Gierach.

Niestety zawody wyższej rangi czyli wojewódzkiej zostały odwołane a szkoda.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kangur Matematyczny
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2016-05-15, 21:06
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
Kangourou Sans Frontières

Tytuł laureata otrzymał Przemysław Podleśny z klasy Ia,
wyróżnienia za bardzo dobry wynik - Michał Pióro i Dominik Rojek,


wszyscy z klasy Ia. Opiekunem klasy jest p. Ewa Biernacka.

Nagrodą dla Przemka za wynik 150/150 pkt jest udział w 10 dniowym obozie matematycznym na Węgrzech.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Gratulujemy.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 9:37
31 5 2016
Do końca roku zostało 215 dni.
Imieniny obchodzą: Aniela, Bożysława, Ernesta, Ernestyna, Feliks, Petronela, Petronia, Petroniusz, Teodor
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny:  kaska92 (24) (złóż życzenia)  olaop (22) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
*uminka*(27) peter(27)

20-lecie szkoły


Brązowa Tarcza 2016 dla II LO


Certyfikat

Szko?a pod patronatem UMCS

www.topr.pl
Facebook SKKT

II LO Mobilnie:

Zapraszamy pod adresem:

http://mobile.lo2lubartow.pl

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne ;)

 


Ostatnie tematy
» Wyprawa do Czarnogóry - dzień piąty.
» Kolejny sukces Piotra
» I Warsztaty dla młodzieży
» POLUBIĆ MATEMATYKĘ
» Z wizytą na warszawskiej SGH.
» Wyprawa do Czarnogóry - dzień czwarty.
» Wyprawa do Czarnogóry - dzień trzeci.
» Wyprawa do Czarnogóry - dzień drugi.
» Wyprawa do Czarnogóry - dzień pierwszy.
» Wyprawa do Czarnogóry.

Prognoza pogody na dzi?

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Sponsorzy:Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group