Strona Główna II LO w Lubartowie
Oficjalne Forum II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Znalezionych wyników: 2885
II LO w Lubartowie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 559

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-09-03, 19:57   Temat: Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
List Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty
Listy Minister Edukacji Narodowej
ALBUM


Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie
W pierwszy poniedziałek września o godzinie 9.00 w II LO w Lubartowie wybrzmiał pierwszy po wakacjach lekcyjny dzwonek. Szkolna społeczność oraz zaproszeni goście zebrali się na dziedzińcu, aby uroczyście rozpocząć nowy rok nauki.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Halina Zdunek, która powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, dziękując im za zaufanie, jakim obdarzyli II LO. Przed rozpoczynającymi w naszej szkole naukę pierwszoklasistami otwiera się też świat pełen nowych możliwości, dodatkowych zajęć, które pomogą im rozwijać zainteresowania i odnaleźć życiowy cel. W tym ważnym dla edukacji dniu uczestniczyli również ks. kanonik Józef Huzar z Parafii pw. MBNP w Lubartowie, Z-ca Burmistrza Miasta Lubartów, pan Radosław Szumiec oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Najda, którzy podczas swoich wystąpień zachęcali młodzież do podejmowania wyzwań i systematycznej nauki, która jest drogą do sukcesów. Z pewnością wytężona praca czeka tegorocznych trzecioklasistów, którzy w maju przystąpią do egzaminów maturalnych, dlatego wszyscy przemawiający życzyli im wytrwałości i sukcesów w realizacji marzeń.
W trakcie uroczystości społeczność naszej szkoły wspominała niezwykle ważny moment w historii Polski, jakim była obrona granic naszej ojczyzny we wrześniu 1939 r. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy podczas II wojny światowej oraz po jej zakończeniu oddali swoje życie w walce za wolność ojczyzny.
Wprawdzie wakacje się skończyły, ale zostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyły podczas odrabiania prac domowych oraz uczenia się do sprawdzianów. Niech nowy rok szkolny 2018/19 będzie dla nas czasem spełniania marzeń, lepszego poznawania siebie, zawierania nowych znajomości oraz okresem wzlotów i upadków, dzięki którym będziemy kształtować swój charakter.
  Temat: OGŁOSZENIE
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 454

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-09-03, 11:20   Temat: OGŁOSZENIE

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakładki plan lekcji
i zapoznanie się z nowym planem na rok 2018/2019.
;)
  Temat: GRUZJA 2018 -druga tura
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 730

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-07-11, 23:32   Temat: GRUZJA 2018 -druga tura

ALBUM

Dzień I
‌Kolejna tura uczniów wybrała się do Gruzji w dniach 24.06-04.07.2018 roku. Była ona podzielona na dwie grupy. Pierwsza z nich leciała z lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zaś druga z lotniska we Lwowie. Opiekunami młodzieży byli: pani Katarzyna Płaszczewska i pan Sławomir Zdunek. Oba loty przebiegły pomyślnie, grupy spotkały się na lotnisku w Tbilisi. Grupa pod opieką pana Zdunka miała okazję zwiedzić Stare Miasto we Lwowie oraz zobaczyć Katedrę Łacińską, Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, pomnik Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli także okazję skosztować ukraińskich przysmaków.

Dzień II
Kierując się w stronę Kazbegi przemieszczaliśmy się wzdłuż szlaku gruzińskiej drogi wojennej o długości 208 km. Zobaczyliśmy twierdzę Ananuri pochodzącą z przełomu XVI i XVII wieku, należącą niegdyś do książąt Aragwi. Twierdza ta była świadkiem walk o władzę gruzińskich książąt. Po 4 godzinach jazdy dotarliśmy do miejsca zakwaterowania. Następnie, wraz z przewodnikiem Wacho Piszczelori, udaliśmy się na treking do doliny Truso, której początek znajduję się w miejscowości Kobi. Cały szlak liczy 14 km. Pomimo niesprzyjającej pogody ukończyliśmy zaplanowaną wcześniej trasę z uśmiechami na twarzach.

Dzień III
Kolejny dzień zaczęliśmy pobudką o godzinie 3:30 i od razu po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy w góry. Naszym celem było zdobycie lodowca Gergeti położonego na wysokości 3280 m n.p.m. Wędrówka była ciężka, ale dzięki wzajemnemu wsparciu i dobremu nastawieniu po 10 godzinach wysiłku odnieśliśmy sukces - główny punkt wędrówki został osiągnięty. Pomimo zmęczenia wróciliśmy do kwatery zadowoleni i w nagrodę czekała na nas kolacja złożona z pysznych, lokalnych gruzińskich potraw.

Dzień IV
Kolejnego dnia udaliśmy się do stolicy Gruzji - Tbilisi. Przemieszczając się wzdłuż gruzińskiej drogi wojennej ujrzeliśmy Przełęcz Krzyżową - przełęcz w głównym grzbiecie Kaukazu, najwyższy punkt Gruzińskiej Drogi Wojennej wynoszący 2379 m n.p.m., na którym to w 1824 roku ustawiono kamienny krzyż. Następnie zatrzymaliśmy się przy pomniku przyjaźni gruzińsko - rosyjskiej wzniesionym w 1983 roku z okazji 200. rocznicy zawarcia Traktatu Gieorgijewskiego między Imperium Rosyjskim a Królestwem Kartlii i Kacheti. Po zakwaterowaniu i obiedzie udaliśmy się do Dawit Garedża - kompleksu monastyrów położonych na półpustynnych stokach w górach Garedża. Kompleks leży na granicy Gruzji i Azerbejdżanu. Miejsce to zostało założone w VI w przez syryjskiego mnicha. Skały zdobią freski, które są pozostałościami dzieł uczniów szkoły malarskiej. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji Oasis Club w wiosce Udabno prowadzonej przez Polaków.

Dzień V
Dnia piątego skupiliśmy się na zwiedzaniu miasta Tbilisi z przewodnikiem - Razhdenem Chikhoriem. Zobaczyliśmy Sobór Trójcy Świętej - wschodni kościół prawosławny o wysokości 68 m. Dnia 23 listopada 2004 r. w kościele tym, w dzień wspomnienia liturgicznego św. Jerzego, patriarcha Gruzji Eliasz II podczas uroczystej konsekracji soboru nadał mu nazwę Świętej Trójcy. Podziwialiśmy także pomnik Matki Gruzji trzymającej w lewej ręce wino i witającej tym samym przyjaciół, a w prawej miecz skierowany ku wrogom. Nasz podziw wzbudziły również pałac prezydencki, Most Pokoju i wiele innych ciekawych zabytków. Dla relaksu zażyliśmy kąpieli w łaźniach siarkowych. Aby nabrać sił udaliśmy się na obiad na Starym Mieście. W ramach zakupów przemieszczaliśmy się wzdłuż targu nabywając wiele regionalnych produktów Gruzji. Później wjechaliśmy gondolą, by z bliska ujrzeć twierdzę Narikali i zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle panoramy miasta. Na kolację zjedliśmy narodowe danie Gruzinów - pierożki Chinkali.

Dzień VI

Przyszedł czas na dzień szósty, a wraz z nim nowy cel: Monastyr Dzwari - klasztor prawosławny z VI wieku. Legenda głosi, że do samej budowy obiektu przyczyniła się św. Nino, stawiając w pobliżu obiektu krzyż. Jednakże największą atrakcją było dla nas miasto skalne Upliscyche, które funkcjonowało do czasów średniowiecza. Pod koniec tamtej epoki świetnie spełniało się w roli twierdzy obronnej przed muzułmanami, lecz kres miasta położyły ataki mongolskie. Na zakończenie dnia zajechaliśmy obejrzeć monastyr na skale Katskhi i udaliśmy się do Kutaisi.

Dzień VII

W sobotę wybraliśmy się do malowniczego kanionu Martvili, tam mogliśmy podziwiać krajobraz płynąc pontonami w sześcioosobowych grupach z gruzińskim ratownikiem. Następnie przeszliśmy się malowniczą ścieżką dydaktyczną. Kolejnym punktem programu tego dnia była kąpiel w rzece z wodospadem. W ramach uzupełnienia zapasów udaliśmy się na targ w mieście Kutaisi. Po udanych zakupach wróciliśmy do kwatery, a następnie zwiedziliśmy katedrę Bograti, która została usunięta z listy UNESCO za spore poprawki mające zatrzymać upadek budynku. Przy katedrze spędziliśmy czas spoglądając na piękną panoramę miasta.

Dzień VIII
Ósmy dzień przeznaczyliśmy na relaks na plaży w Ureki nad Morzem Czarnym. Kurort słynie z magnetycznych czarnych piasków o właściwościach leczniczych. Ku naszemu zaskoczeniu woda w morzu okazała się być bardzo ciepła. Promienie słoneczne dały się we znaki i pozostawiły swój ślad na naszej skórze. Następnie udaliśmy się do naszych kwater w Batumi. Jak na niedzielę przystało, wybraliśmy się do kościoła Świętego Ducha na mszę w języku gruzińskim. Po całym dniu spożyliśmy wspólnie ugotowane leczo.

Dzień IX
W poniedziałek odwiedziliśmy ogród botaniczny w Batumi, gdzie występują tysiące egzotycznych gatunków roślin z niemal wszystkich stref klimatycznych świata. Ogród botaniczny podzielono na dziewięć rejonów geograficznych, każdy ze specyficzną dla siebie roślinnością: Zakaukazia, Australii, Nowej Zelandii, Himalajów, Azji Wschodniej, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Meksyku i basenu Morza Śródziemnego. Następnie udaliśmy się do twierdzy Gonio, gdzie odbyliśmy krótki spacer. Mieszkańcy okolic mawiają, że na terenie fortecy znajduje się grób świętego Macieja, jednego z dwunastu apostołów. Wyczerpani poszliśmy odpocząć na plaży. Po kąpieli udaliśmy się na adżarskie chaczapuri do jednej z lokalnych restauracji. Wieczorem w ramach rozrywki popłynęliśmy statkiem na rejs po Morzu Czarnym. Podziwiając okolicę, tańczyliśmy i wspólnie spędziliśmy bardzo miło czas.

Dzień X
Ostatniego dnia w planach znalazły się kąpiel w morzu oraz opalanie się. Potem poszliśmy na bazar, by zakupić pamiątki oraz lokalne przekąski. Następnie udaliśmy się na odżachuri do gruzińskiej restauracji Zadara. O godzinie 19 opuściliśmy kwaterę i wyruszyliśmy na lotnisko w Tbilisi.

  Temat: Zakończenie roku szkolnego w II LO
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 655

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-22, 22:17   Temat: Zakończenie roku szkolnego w II LO

ALBUM


22 czerwca br. o godzinie 9. 00 społeczność II LO zakończyła rok szkolny 2017/2018. W tak ważnym i wyczekiwanym przez wszystkich uczniów dniu uczestniczyli ważni goście: ksiądz senior Józef Huzar, Zastępca Burmistrza Miasta Lubartów pan Radosław Szumiec oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Najda i jej zastępca, pani Monika Potocka. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania narodowego hymnu i wprowadzenia sztandaru II LO. Następnie pani Dyrektor Halina Zdunek powitała zgromadzonych oraz złożyła wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły podziękowania za rok wytężonej pracy, dzięki której nasze liceum w pełni zaaklimatyzowało się w nowej siedzibie. W swoich przemówieniach zaproszeni goście życzyli uczniom udanego letniego wypoczynku, pełnych wspaniałych chwil i jednocześnie bezpiecznych wakacji oraz gratulowali sukcesów i wysokich osiągnięć – a tych było w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo.
Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy aż 56 osób uzyskało świadectwa z wyróżnieniem, czyli tzw. biało-czerwonym paskiem, a na średnią ocen końcoworocznych 5,0 i wyżej zapracowało aż 32 uczniów, którzy zostali nagrodzeni przez organ prowadzący szkołę stypendium. Rekordowo wysoką średnią ocen 6,0 uzyskał uczeń klasy II a, Mateusz Kołodziejczyk, któremu Rada Rodziców II LO za talent i pracowitość przyznała oddzielną nagrodę pieniężną. Nagrody przyznano także klasom, które uplasowały się w końcowej klasyfikacji na najwyższym miejscu pod względem średniej ocen oraz frekwencji – tu na podium stanęły kolejno klasy I b oraz Ig. Warto również dodać, że dziesięciu uczniów przez cały rok szkolny nie opuściło ani jednej godziny lekcyjnej i uzyskało 100% frekwencji. Te sukcesy przełożyły się na najwyższą w historii II LO średnią ocen wszystkich klas, wynoszącą 4,05.
II LO znane jest również z wielkiej aktywności uczniów, którzy wielokrotnie reprezentują naszą szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach czy turniejach na szczeblu nawet ogólnopolskim. Uhonorowani nagrodami i dyplomami zostali uczniowie, którzy wykazali się aktywną pracą na rzecz szkoły i środowiska miejskiego - pracowali w Samorządzie Uczniowskim, grupie teatralnej Scena 44 i Szkolnym Klubie Krajoznawczo-Turystycznym "Azymut", byli również organizatorami wielu imprez w szkole i poza nią. Nie zabrakło też uczniów wykazujących się zdolnościami sportowymi, którzy również otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Uroczystość zakończyła muzyczna część artystyczna, podczas której szkolny zespół muzyczny wykonał kilka utworów zapowiadających wakacyjny klimat. Ostatnim krokiem do wakacji były pożegnania uczniów z wychowawcami i nauczycielami, z którymi spotkają się za ponad dwa miesiące w nowym roku szkolnym.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom II LO życzymy
pełnych słońca i niezapomnianych chwil wakacji,
wspaniałych podróży i udanego wypoczynku!


  Temat: IT SZKOŁA - podsumowanie
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 643

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-22, 00:34   Temat: IT SZKOŁA - podsumowanie

Ranking IT Szkoła
Raport

W roku szkolnym 2017/2018 II Liceum Ogólnokształcące kontynuowało po raz siódmy (od 2012r.)
działania wynikające z przystąpienia do ogólnopolskiego projektu wspierającego edukację informatyczną ITSZKOŁA.

Z dumą informujemy, że kolejny raz
II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
znalazło się w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych szkół w Polsce.


W rankingu ogólnopolskim zajęliśmy
10 lokatę na najaktywniejszą szkołę w Polsce,
oraz II lokatę w województwie lubelskim.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie (do udziału w tegorocznej edycji zgłoszono 651 szkół)

Elżbieta Mizio, koordynator projektu
  Temat: Akademia przedsiębiorczości - podsumowanie pracy.
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 634

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-21, 23:57   Temat: Akademia przedsiębiorczości - podsumowanie pracy.


II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów od 2 lat współpracuje ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W ramach tej współpracy nasi uczniowie mają możliwość:
* uczestniczenia w wykładach organizowanych w II LO jak i w SGGW w Warszawie,
* objęcia patronatem konkursów i olimpiad z zakresu nauk ekonomicznych,
* uczestniczenia w wielorakich imprezach organizowanych przez SGGW, np. "Dni Otwarte, "Ursynalia"
* a przede wszystkim korzystania z platformy edukacyjnej AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Akademia Przedsiębiorczości SGGW to program edukacji ekonomicznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich prowadzony w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Celem Akademii jest przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi.

Uczniowie w trakcie roku akademickiego uczestniczą w cyklu wykładów z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp. Akademia Przedsiębiorczości WNE SGGW” składa się z dwóch etapów: Etap I – obejmuje zajęcia w ramach Akademii. Etap II – to konkurs z zakresu przedsiębiorczości, gdzie Laureaci Konkursu uzyskują Indeks na WNE, czyli mogą studiować na jednym z pięciu kierunków realizowanych na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW.

W roku szkolny 2017/2018 w Akademii Przedsiębiorczości WNE SGGW uczestniczyli uczniowie z klasy 1g i 3e.
Następujące osoby ukończyły Akademię Przedsiębiorczości:
• Maja Nieznaj 51,27
• Piotr Kolibski 44,42
• Natan Marciniak 43,58
• Weronika Witek 39,08
• Martyna Bajera 35,17
• Wiktoria Wysok 34,95
• Aleksandra Zgierska 31
• Michał Patrzylas 30,83
• Paulina Widyńska 28,25
• Karol Podkościelny 28,08
• Weronika Goździcka 27,83
• Karol Iwanek 27,3
• Maciej Gatarski 24,58
• Kasia Lipska 24,5
• Aleksandra Mazurek 24
• Weronika Lejkowska 21,87
• Oliwia Kula 20,5


do II etapu Akademii Przedsiębiorczości WNE SGGW przeszła,
uzyskując tytuł finalisty
Adriana Franczak 64,13pkt
zaświadczenieSzkolnym koordynatorem projektu jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Elżbieta Mizio - dyplom
  Temat: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 514

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-20, 11:01   Temat: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.00.

O godz. 8.00 w parafii MBNP w Lubartowie zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego.


Serdecznie zapraszamy ;)
  Temat: Światowy Dzień Krwiodawcy
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 610

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-19, 09:45   Temat: Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca to bardzo ważna data dla wszystkich osób oddających krew, ponieważ od czternastu lat jest to Światowy Dzień Krwiodawcy.
Własnie tego dnia wielu krwiodawców zgłosiło się do wszystkich punktów, by ofiarować innym to, co najcenniejsze, czyli krew ratującą życie .
Również grupa uczniów z naszej szkoły włączyła się w tę tak ważną w okresie letnim akcję. Wprawdzie nie wszyscy mogli tego dnia oddać krew, gdyż chętnych było zbyt wielu, ale udało się następnego dnia. W sumie młodzież oddała ponad 2 litry krwi. Radość i duma była wielka, gdyż większość z uczniów zdecydowała się na ten krok pierwszy raz, czasem walcząc ze sobą i ze swoim strachem przed igłą. Każdy, kto dołączył do krwiodawców miał przeświadczenie, że zrobił coś ważnego i dobrego. Cieszy też fakt, że chodząc oddawać krew spotykamy absolwentów naszej szkoły, którzy pierwsze kroki jako krwiodawcy stawiali z nami, a teraz już sami kontynuują to dobre dzieło. Oby tak dalej! :super:
  Temat: Olimpiada Solidarności
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 604

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-19, 09:34   Temat: Olimpiada Solidarności

Drogi do wolności
Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.W dniach 5-7 czerwca w Katowicach odbył się finał
V edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii.”
Województwo lubelskie reprezentowała między innymi zwyciężczyni etapu wojewódzkiego
Wiktoria Pacek z II LO im. P. Firleja
W finale rywalizowało ze sobą 16 trzyosobowych drużyn reprezentujących wszystkie województwa Polski. W miejscu symbolicznym, tj. Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, na terenie Kopalni "Wujek", uczniowie wzięli udział w egzaminie ustnym i publicznej obronie prezentacji multimedialnej. Drużyna lubelska przygotowała film pt. „Kłamstwa propagandy peerelowskiej i ich odbiór społeczny w latach 1970 – 1989.” Nasi reprezentanci zajęli godne miejsce wśród uczestniczących drużyn.
Ambasadorem tegorocznej edycji Konkursu był zespół Fisz Emade, na którego koncert zaproszeni byli uczestnicy finału.
  Temat: II LO przedsiębiorczością stoi
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 604

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-17, 22:36   Temat: II LO przedsiębiorczością stoi

ALBUM
Dyplom dla II LO
Podziękowanie dla Elżbiety Mizio

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum odnoszą sukcesy na polu przedsiębiorczości.
Mimo że rok szkolny dobiega końca, szczęśliwa passa trwa.
Tym razem drużyna w składzie: Mateusz Krojec, Mateusz Rosa i Jan Ślifirczyk z klasy IA
odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie"
organizowanym przez firmę Revas
zajmując III miejsce w Polsce.
Konkurs realizowany był z wykorzystaniem branżowej symulacji „Biuro podróży", w której zadaniem jest podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych. W ramach symulacji uczniowie zajmowali się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem wyposażenia, zatrudnianiem pracowników, a także wykorzystywaniem w swoim biznesie reklamy.
I etap eliminacyjny trwał od 3 kwietnia do 28 maja i składał się z 8 rund decyzyjnych. O miejsce w finale walczyło 56 drużyn z całej Polski. Firma Wysokie Loty prowadzona przez naszych uczniów osiągnęła bardzo wysoki wynik ekonomiczny i tym samym przeszła do finałowego etapu. Wielki Finał Konkursu odbył się w dniach 12-13.06.2018 (wtorek- środa) w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Pierwszego i drugiego dnia rundy konkurencyjne odbyły się w dwóch kategoriach: technika i licea ogólnokształcące, w sumie w finale wystartowało 16 drużyn z całej Polski (m.in.: z Tczewa, Krakowa, Elbląga, Przemyśla, Olkusza, Nałęczowa, Rzeszowa, Bytomia, Jasła, Chełma). Walka była zacięta. Dzień pierwszy drużyna z II LO zakończyła na 5 miejscu. Czwartek uczniowie rozpoczęli z nowym zapałem i już po kolejnej rundzie awansowali na 4 pozycję. Ostatecznie runda finałowa przyniosła naszym chłopakom 3 miejsce. W nagrodę otrzymali wysokiej jakości MP4, głośniki wodoodporne bluetooth, dyplomy i puchar.

GRATULUJEMY DRUŻYNIE OGROMNEGO SUKCESU :hurra:


Opiekunem uczniów jest nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - pani Elżbieta Mizio  Temat: Literackie sukcesy w II LO
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 688

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-17, 21:48   Temat: Literackie sukcesy w II LO


Pomimo tego, że rok szkolny dobiega końca, nasi uczniowie wciąż są bardzo aktywni i sięgają po kolejne trofea - tym razem w dziedzinie twórczości literackiej.

Miło nam poinformować, że Martyna Pacześ z klasy I g otrzymała za zestaw wierszy nagrodę w XXVII Konkursie Literackim im. Ludwika Stanisława Licińskiego, natomiast Jury Konkursu Literackiego dla Młodzieży „KAJET” Scena Młodych 2018, organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie, doceniło talent uczennicy klasy I c, Agnieszki Guz, przyznając jej wyróżnienie za wiersz „Zauważ mnie”. Młodym poetkom życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym!


Opiekunami uczennic są pani Aleksandra Solarz i pan Rafał Wrotkowski.
  Temat: Wyprawa do Gruzji 2018
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 598

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-15, 09:07   Temat: Wyprawa do Gruzji 2018
ALBUM

Gruzja - dzień I i II

Dnia 10 czerwca 2018 roku piętnastu członków SKKT "Azymut", pod opieką pani Katarzyny Płaszczewskiej i pana Ryszarda Gieracha, wyruszyło w podróż do Gruzji. Zaczęła się ona półgodzinnym opóźnieniem samolotu, dlatego na miejsce dotarliśmy przed godziną 17. Podróż busem przebiegła sprawnie dzięki naszemu kierowcy, który mistrzowsko poradził sobie ze zmianą przedziurawionej opony. Udało nam się dostać do Kutaisi, skąd wyruszyliśmy zwiedzać piękny klasztor Mocameta znajdujący się na klifie z niezwykłym widokiem. Następnie, wraz z lokalnym przewodnikiem, podziwialiśmy pochodzący z XII wieku monastyr Gelati, gdzie pochowany jest król Gruzji Dawid IV Budowniczy. Znajduje się tam także pierwsza akademia, szpital i obserwatorium. Dzień zakończył się wyjazdem na bazar, gdzie mieliśmy okazję spróbować lokalnych przysmaków takich jak "chaczapuri" i "churchele". Potem czekała na nas wspólna kolacja i regeneracja sił na następny dzień.

Gruzja - dzień III

12 czerwca rozpoczął się kąpielą w rzece, pod wodospadem w Martvili, gdzie mogliśmy zażyć bardzo orzeźwiającej kąpieli. Następnie wybraliśmy się na spływ pontonami przez zapierający dech w piersiach kanion Martvili. Nie obyło się bez wyścigów. Później wyruszyliśmy do Mesti, po drodze podziwiając górskie widoki.

Gruzja - dzień IV

13 czerwca był dniem, którego najbardziej się obawialiśmy, ale na szczęście okazało się to bezpodstawne. Wejście na lodowiec Chalaadi nie sprawił nam większych trudności. Trasę pokonaliśmy szybciej niż zakładaliśmy, a w nagrodę zrobiliśmy sobie zdjęcie pod lodowcem. Później mieliśmy okazję wejść do jednej z baszt obronnych Mestii, wpisanych na światową listę UNESCO. Najodważniejsi mieli szansę wjechać kolejką krzesełkową do punktu widokowego, z którego mogli podziwiać piękną panoramę gór z niesamowitym widokiem na Uszbę. W kwaterze czekał na nas domowy, gruziński obiad. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą w kalambury.

Gruzja - dzień V

Kolejny dzień (14 czerwca) zaskoczył nas pięknymi widokami, ale pozwolił również na chwilę odpoczynku. Na początku pojechaliśmy do pięknego kanionu Okatse, który mieliśmy okazję zobaczyć z nietypowej perspektywy, bo z mostów zawieszonych nad przepaścią. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia udaliśmy się w długą drogę nad Morze Czarne. Zatrzymaliśmy się, aby popływać i poleżeć na niezwykłym, czarnym piasku plaży Ureki. Nie chcieliśmy wychodzić z ciepłej, morskiej wody, dopóki nie zaproponowano wspólnej gry w siatkówkę. Wieczorem dotarliśmy do Batumi, gdzie zjedliśmy kolację i oglądaliśmy mecz piłki nożnej.

Gruzja - dzień VI


Następny dzień w Batumi (15 czerwca) rozpoczęliśmy od zwiedzania fortecy Gonio, na miejscu której w II wieku było rzymskie miasto. Później wybraliśmy się na spacer po Ogrodzie Botanicznym, gdzie mogliśmy zobaczyć roślinność występującą w różnych strefach klimatycznych oraz podziwiać widok na morze. Na obiad mieliśmy szansę zjeść odżachuri w gruzińskiej restauracji. Resztę dnia spędziliśmy opalając się na głównej plaży Batumi i pływając w Morzu Czarnym. Natomiast po przyjściu na kwaterę obejrzeliśmy kolejne mecze i uczyliśmy naszego kierowcę języka polskiego.

Gruzja - dzień VII

Trzeci dzień w Batumi (16 czerwca) zaczęliśmy podziwiając panoramę miasta wielu kontrastów z wagonów kolejki liniowej Argo Cable Car . Następne godziny spędziliśmy na plażowaniu, dopóki nie wygonił nas deszcz. Kiedy przestało padać wybraliśmy się na rejs statkiem po Morzu Czarnym, na którym daliśmy się porwać muzyce. Później podziwialiśmy widoki na morze z jeszcze innej perspektywy - z gondoli diabelskiego młyna. Pożegnaliśmy Batumi wieczornym spacerem przez rozświetlone miasto.

Gruzja - dzień VIII

17 czerwca wczesnym rankiem wyruszyliśmy w podróż do stolicy Gruzji - Tibilisi. Po drodze zajechaliśmy do skalnego miasta - Upliscyche. Tam mogliśmy podziwiać wydrążone w skale budynki pochodzące aż ze starożytności. Gdy dotarliśmy do stolicy, rozlokowaliśmy się w pokojach i pojechaliśmy metrem do centrum, skąd wjechaliśmy kolejką liniową na górę Solokala by podziwiać twierdzę Narikala. Mogliśmy tam obejrzeć panoramę miasta i posąg Matki Gruzji. Dzień zakończyliśmy w gruzińskiej restauracji, gdzie zjedliśmy tradycyjne danie - chinkali.

Gruzja - dzień IX

18 czerwca wybraliśmy się przez półpustynię do monastyru Dawid Garedża, mieszczącego się na granicy z Azerbejdżanem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Udabno, gdzie Polacy, Ksawery i Kinga, prowadzą restaurację i hostel. Gdy dotarliśmy do Tibilisi mieliśmy okazję zrelaksować się w łaźniach siarkowych. Później wjechaliśmy kolejką na górę Mtatsminda, skąd roztacza się panorama na miasto i gdzie znajduje się park rozrywki. Zwiedzanie przerwała nam niespodziewana, zamieniająca drogi w strumienie ulewa.

  Temat: Lekcja w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 640

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-14, 09:46   Temat: Lekcja w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego

ALBUM

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie,
przy którym działa Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego,
11 czerwca br. miało okazję kolejny raz gościć uczniów z powiatu lubartowskiego.
Celem wizyty uczniów kl. I-III ze Szkoły Podstawowej w Abramowie był lekcja języka angielskiego, którą poprowadził pan Paweł Pasikowski. Oczywiście nie była to zwykła lekcja szkolna, a lekcja pełna emocji, zagadek i konkursów z nagrodami. Na zakończenie spotkania, tradycyjnie już, nie zabrakło słodkiego upominku od Dyrekcji II LO dla naszych miłych gości z Abramowa.
  Temat: W Bieszczadach bez zmian
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 496

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-14, 09:34   Temat: W Bieszczadach bez zmian

ALBUMTradycją II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie jest organizacja corocznych, wiosennych wyjazdów w Bieszczady. Nie inaczej było i w tym roku. W dniach 6 - 9 czerwca uczniowie klasy I C pod opieką panów Rafała Wrotkowskiego i Adama Sabata uczestniczyli w wycieczce w samo serce tych niezwykłych gór.
W pierwszym dniu wycieczki odwiedziliśmy Zamek Królewski w Sanoku, będący siedzibą Muzeum Historycznego. Znajduje się tu także wystawa prac Zdzisława Beksińskiego. Artysta był jednym z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Jego prace rysunkowe, graficzne, rzeźbiarskie czy malarskie skłaniają do głębokiej refleksji i zadumy. Opiekunowie przybliżyli nam istotne informacje z życia sanockiego twórcy, jak również interesujące fakty, do których wbrew pozorom niełatwo dotrzeć. Po południu byliśmy już w Wetlinie, w ośrodku Piotrowa Polana, skąd wieczorem tego samego dnia wybraliśmy się w góry, by dotrzeć na Smerek. Kolejne dni pobytu to długie wędrówki, podczas których zmierzyliśmy się z potęgą Bieszczad. Mimo upalnej pogody każdemu udało się zdobyć Halicz oraz najwyższy szczyt województwa podkarpackiego - Tarnicę. Na góry te szliśmy szlakiem z miejscowości Wołosate, po drodze zachodząc na zabytkowy cmentarz greckokatolicki. Mogliśmy również popatrzeć na pasmo Karpat po stronie ukraińskiej. Przedostatniego dnia wyjazdu, udaliśmy się do najwyżej położonego schroniska Połoniny Wetlińskiej, zwanego popularnie Chatką Puchatka. Wracając do ośrodka, zatrzymaliśmy się na moment, by ostatni raz popatrzeć na piękno tych niezwykłych gór. Przez trzy dni naszego pobytu w Bieszczadach widzieliśmy wiele fascynujących miejsc, by wspomnieć tylko: Przełęcz Orłowicza, Siodło, Kińczyk Bukowski, Połoninę Caryńską. Wieczorami spędzaliśmy ze sobą czas w ośrodku lub jego najbliższej okolicy, gdzie również mogliśmy trafić na ciekawe miejsca jak rzeka Wetlinka lub Wodospad Ostrowskich, który znajdował się tuż przy drodze do miejsca naszego pobytu. Ostatniego dnia wycieczki, zatrzymaliśmy się w miejscowości Krasiczyn, by zwiedzić renesansowy zamek i przylegający do niego park. Następnie udaliśmy się do Przemyśla, gdzie mieliśmy czas na posiłek, w tym na spróbowanie najlepszych lodów w Polsce oraz zwiedzenie miejscowych zabytków.
Nasza wycieczka dostarczyła nam mnóstwo uśmiechu, przygód, wiedzy oraz doświadczenia. Dzięki niej mieliśmy również okazję spotkać naszych przyjaciół, absolwentów II LO, którzy do nas dołączyli. Jak widać Bieszczady potrafią oczarować na długi czas. Tak jak powiedziała znana podróżniczka: "Kiedy na początku wspinaczki człowiek stoi przed szczytem i patrzy na potężną górę, czuje się przytłoczony. Kiedy patrzy na tę samą górę już po zejściu - jest dumny i ma wrażenie, że może osiągnąć wszystko." Tak samo poczuliśmy się i my!

Agnieszka Guz, klasa I C

  Temat: Akcja czytanie
Elzbieta Mizio

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 523

PostForum: Newsy   Wysłany: 2018-06-11, 08:57   Temat: Akcja czytanie

„Kto czyta książki, żyje podwójnie” - Umberto Eco
To, że czytanie książek wzbogaca nasze wnętrze, pobudza wyobraźnię, pogłębia wiedzę i czyni nas mądrzejszymi, bardziej wrażliwymi ludźmi – wiemy zapewne wszyscy. Aby obalić stereotyp młodego człowieka, który nie czyta książek, uczniowie klasy I e z II LO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, której pomysłodawcą jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
Na zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie młodzież udała się dnia 8 czerwca br. na skarpę za Pałacem Sanguszków z ulubioną książką w plecaku. Dominowała literatura z gatunku fantasy, ale nie zabrakło kryminałów czy dramatów. W miłej atmosferze, w gronie uczniów innych lubartowskich szkół - a nawet przedszkoli, siedząc na kocach i mając przed sobą widok na ogród, młodzież miała okazję poczytać ulubioną książkę. To dowód na to, że młodzi czytają chętnie i mają konkretne zainteresowania literackie. Organizatorzy akcji liczą na to, że w tym roku pobiją rekord osób czytających w całej Polsce książkę w jednym momencie, a ubiegłoroczny wynik to aż 459 tys. osób! Z pewnością taki sposób spędzania czasu przypadł uczniom do gustu, gdyż jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.


 
Strona 1 z 193
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group