Strona Główna II LO w Lubartowie
Oficjalne Forum II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Znalezionych wyników: 146
II LO w Lubartowie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kolejny sukces Janka
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 79

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-03-04, 10:07   Temat: Kolejny sukces Janka
Jan Adamek z klasy III A zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii, który odbędzie się pod koniec marca w Krakowie.

Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki :ok:
  Temat: Olimpiada Chemiczna
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 163

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-03-04, 10:01   Temat: Olimpiada Chemiczna
Uczeń klasy III a Jan Adamek zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Chemicznej.

Jako finalista tej Olimpiady uzyskuje 100% na maturze z chemii. Przed Jankiem etap centralny który odbędzie się 29 i 30 marca na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Warszawskim.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów :ok:
  Temat: "Matematyka bez granic"
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 211

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-28, 08:22   Temat: "Matematyka bez granic"
ALBUM
"Matematyka bez granic"


Dnia 26.02.2019 r. uczniowie klasy Ia oraz klasy Ie wzięli udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic”. Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy, patronat nad nim w Polsce objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego promocję i organizację powierzono Zielonogórskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Matematycznego z siedzibą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
„Matematyka Bez Granic” Senior to konkurs adresowany do ósmych klas szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w nim jest udział całej klasy, której uczniowie w grupach rozwiązują przez 2 godziny zadania sprawdzające umiejętności matematyczne i logiczne. Z niecierpliwością czekamy na wyniki naszych uczniów!
  Temat: XI Turniej Szkół Podstawowych Gminy Serniki
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 151

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-27, 10:16   Temat: XI Turniej Szkół Podstawowych Gminy Serniki
ALBUM
XI Turniej Szkół Podstawowych Gminy Serniki


Dnia7 lutego 2019 roku odbył się XI Turniej Szkół Podstawowych Gminy Serniki. Od samego początku II LO w Lubartowie czynnie uczestniczy w organizacji tego wydarzenia poprzez przygotowywanie zabaw oraz zabezpieczaniu sprzętu. Naszym podstawowym zadaniem niezmiennie pozostaje jednak sędziowanie, co - jak udowodniły kolejne lata - stoi na bardzo wysokim poziomie. Podczas tej edycji przygotowaliśmy 9 konkurencji szybkościowo-zwinnościowych, sprawdzających ogólną sprawność fizyczną dzieci. Dobór zabaw okazał się wyjątkowo udany, co potwierdzili opiekunowie startujących drużyn oraz Wójt Gminy Serniki, który także czynnie uczestniczył w zabawie Kręgle. Uczniowie II LO zostali bardzo dobrze przeszkoleni do sprawowania pełnionych przez nich funkcji, a podczas Turnieju wykorzystali bezbłędnie swoją wiedzę.
16-osobowa ekipa z II LO to: Budzyński Patryk (IA), Chwalisz Paweł, Pudlak Grzegorz, Szczepiński Bartosz(IB), Topyła Alicja, Waśkowicz Alicja (ID), Hurko Natalia, Serwejuk Paulina, Sternik Martyna, Zgierska Justyna (IE), Bodzak Angelika (IIC), Lejkowska Weronika (IIG), Filip Edyta, Gontarczyk Klaudia, Kępa Diana, Piesta Marta (IIIC). Opiekunem młodzieży był pan Ryszard Gierach.
  Temat: Dzień biały
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 154

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-27, 10:10   Temat: Dzień biały
ALBUM
Dzień biały w II LO


5 lutego 2019 roku już po raz 3 "Grupa 10" zorganizowała Dzień Koloru. Tym razem królował biały.
  Temat: V Charytatywny Maraton Pływacki
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 178

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-27, 10:06   Temat: V Charytatywny Maraton Pływacki
ALBUM
V Charytatywny Maraton Pływacki


Dnia 02.02.2019 r. na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbył się V Charytatywny Maraton Pływacki "Pływamy dla...". Celami imprezy były zbiórka pieniędzy dla Moniki i Mileny, popularyzacja pływania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz promocja zdrowego trybu życia.
Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: Bartłomiej Roguski (wielokrotny rekordzista Polski na 200 m stylem klasycznym) oraz przesympatyczna Sonia Bochyńska (wielokrotna złota medalistka Pucharu Świata pływania w płetwach, reprezentantka Polski w pływaniu na 50 oraz 100 m stylem dowolnym na arenie międzynarodowej przez 10 lat).
Trochę liczb na koniec: 4456 zł - zebrana kwota, 319125 m - przepłynięty dystans łącznie, 12765 - liczba długości basenów 25 m, 98 - uczestników.
Impreza nie mogłaby się odbyć bez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie – Klaudii Gontarczyk, Diany Kępy, Edyty Filip i Marty Piesty z klasy III C, którymi opiekował się pan Ryszard Gierach.
  Temat: Geo-Planeta
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 235

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-26, 10:18   Temat: Geo-Planeta
DYPLOM Weronika Goździcka
DYPLOM Diana Kępa

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"


Miło nam poinformować, że Weronika Goździcka z kl. II G została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie "Geo-Planeta" za bardzo dobry wynik. Dyplomy wyróżnienia otrzymała również Diana Kępa z kl. III C
Celem Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii i przyrody oraz pogłębianie świadomości o miejscu i znaczeniu Polski na świecie zarówno w aspekcie gospodarczym, jak i terytorialnym.
Konkurs został przeprowadzany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego.

Opiekunem młodzieży jest pani Katarzyna Płaszczewska.
  Temat: Studniówka 2019
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 436

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-12, 11:04   Temat: Studniówka 2019
ALBUM
24wspolnota.pl

Szalona noc studniówkowa


Każdego roku – na sto dni przed maturą – odbywa się bal piękny i niepowtarzalny. 9 lutego dla uczniów naszego liceum nastała ta długo oczekiwana noc.

W sobotni wieczór tegoroczni maturzyści wkroczyli na salę balową Hotelu President w Kocku w takt dźwięków poloneza. Ich taniec podziwiali zaproszeni na tę uroczystość goście: Krzysztof Paśnik - Burmistrz Miasta Lubartów, Jacek Tomasiak - Przewodniczący Rady Miasta Lubartów, Anna Najda - Przewodnicząca Rady Rodziców, Halina Zdunek - Dyrektor II LO, Teresa Rojek - Wicedyrektor II LO, wychowawcy, nauczyciele i licznie zgromadzeni rodzice. W swoich przemówieniach zarówno Burmistrz Miasta, jak i pozostali goście, wyrazili podziw dla młodzieży za perfekcyjnie wykonanego poloneza, życzyli uczniom niezapomnianych zdarzeń, szaleństw i beztroski, poddania się urokowi tej wyjątkowej w życiu nocy, a za sto dni – sukcesów na egzaminie maturalnym.
Bal studniówkowy niewątpliwie będzie niezwykle miłym wspomnieniem związanym z pobytem w liceum. Uczniowie mogli zapomnieć, że wkrótce czeka ich pierwszy poważny egzamin - matura. W sobotę zdali inny egzamin dojrzałości. Egzamin umiejętności wspaniałej zabawy w niepowtarzalnej atmosferze, bo przecież:
"Życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość."


Foto: ArtCreo Paweł Malczarski
  Temat: Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 340

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-12, 10:49   Temat: Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym
ALBUM
Mistrzostwa Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym


Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt z naszego liceum, w składzie: Anna Lipska - Ib, Oliwia Cyranek - IIa i Angelika Nowosad - IIId, zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się 07.02.2019r. w Hrubieszowie. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, a nasze dziewczęta jedynie w meczu finałowym uległy przeciwniczkom z V LO w Lublinie. Drużyny, które zajęły I i II miejsca, awansowały do Mistrzostw Polski w Zielonej Górze.

Opiekunem drużyny jest pani Małgorzata Czarniecka.
  Temat: Podsumowanie semestru I w II LO
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 385

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-07, 12:47   Temat: Podsumowanie semestru I w II LO
ALBUM
Podsumowanie semestru w II LO


Dnia 7 lutego br. w II LO odbyły się apele podsumowujące I semestr nauki w roku szkolnym 2018/2019.

Uczniowie klas : Id, IId oraz IIId opracowali wyniki nauczania w I semestrze br. i przedstawili ranking poszczególnych klas według średnich ocen oraz frekwencji. Młodzież przygotowała również dla kolegów i koleżanek z równoległych klas wiele atrakcji m.in. konkurs wiedzy. Nagrody i niespodzianki czekały na tych, którzy nie opuścili żadnej godziny lekcyjnej, czyli uzyskali 100% frekwencji oraz mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami naukowymi.
Uczniowie z wysoką średnią ocen 5,1 i wyżej otrzymali stypendia za wyniki w nauce.
  Temat: Spotkanie z Amandą Wolosz
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 328

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-07, 12:31   Temat: Spotkanie z Amandą Wolosz
ALBUM
Spotkanie z Amandą Wolosz w II LO


Społeczność szkolna II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie kolejny raz miała okazję do spotkania z obywatelem USA. 6 lutego br. mury II LO odwiedziła stypendystka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: Amanda Wolosz, która obecnie uczy języka angielskiego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Podczas spotkania, nasz gość zaznajomił uczniów z niezwykle skomplikowanymi zasadami najpopularniejszego sportu w USA - American football. Niecodzienna lekcja języka angielskiego to podróż w świat zawodowej ligi NFL oraz niezwykle popularnego futbolu akademickiego.

Całe spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze, a nasz gość swoim entuzjazmem i spontanicznością szybko zyskał sobie sympatię zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Organizatorem spotkania było Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego, które działa przy II LO.
  Temat: Zebranie z rodzicami
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 379

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-06, 11:13   Temat: Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami


Dnia 5 lutego br. w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zebrania dyrekcji szkoły i nauczycieli z rodzicami uczniów. Podczas ogólnego spotkania Dyrektor II LO, pani Halina Zdunek, podsumowała pracę szkoły oraz przedstawiła osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019. Ponadto pani Anna Kowalska, szkolny psycholog, wygłosiła prelekcję na temat przedmaturalnego stresu oraz sposobów, w jakie mogą sobie z nim radzić zarówno uczniowie klas trzecich, jak i ich rodzice. Głos zabrała również pani Anna Najda, Przewodnicząca Rady Rodziców, która omówiła bieżące działania podejmowane przez Radę. Następnie rodzice udali się na spotkania z wychowawcami, którzy omówili szczegółowe wyniki śródrocznej klasyfikacji poszczególnych klas oraz poruszyli kwestię bezpieczeństwa młodzieży podczas zimowego wypoczynku.
  Temat: Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 298

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-06, 08:43   Temat: Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym
ALBUM
Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym


Dnia 01.02.2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Dęblinie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt z naszego liceum zajęła I miejsce, zapewniając sobie awans do Mistrzostw Województwa. Dziewczęta pokonały drużyny z Dęblina, Puław, Ryk i ZS nr 2 z Lubartowa. Drużyna chłopców zajęła V miejsce.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Lipska Anna - kl. Ib, Cyranek Oliwia - II a, Filipowicz Eliza - II b
Drużyna chłopców to: Jaszczuk Marcin - II e, Szpanbrukier Dawid - I e, Oniszczuk Szymon - I a

Opiekunem młodzieży jest pani Małgorzata Czarniecka.

Gratulujemy :ok:
  Temat: Młoda Krew Ratuje Życie
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 328

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-04, 09:17   Temat: Młoda Krew Ratuje Życie
ALBUM
Młoda krew ratuje życie


W ostatnich dniach stycznia młodzież z II LO po raz kolejny udowodniła, jak ważne jest dla niej dobro innych ludzi. W ramach programu „Młoda krew ratuje życie” ponad dwudziestu licealistów, pod opieką pani Jolanty Prokopowicz i pana Łukasza Wasyluka, oddało krew w lubartowskim szpitalu. Akcja „Młoda krew...” ma zasięg ogólnopolski i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli, którzy zasilają szeregi honorowych krwiodawców. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie angażują się w tę bardzo ważną inicjatywę, popularyzując ideę oddawania krwi w naszym środowisku. Dzięki temu z roku na rok zwiększa grupa młodych ludzi, którzy decydują się oddać własną krew, by ratować życie.
  Temat: Z wizytą w WSEI w Lublinie
II LO

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 292

PostForum: Newsy   Wysłany: 2019-02-04, 09:11   Temat: Z wizytą w WSEI w Lublinie
ALBUM
Z wizytą w WSEI w Lublinie


30 stycznia 2019 r. uczniowie klas II a oraz II e, o rozszerzeniu z matematyki i fizyki, wzięli udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Wydział Transportu i Informatyki w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Wizyta na WSEI rozpoczęła się od inauguracyjnych wykładów wygłoszonych przez Prodziekana Wydziału Transportu i Informatyki, dra inż. Józefa Stokłosę oraz Dziekana tego wydziału, dra inż. Roberta Pietrzyka, którzy powitali młodzież ze szkół średnich i przedstawili ofertę edukacyjną uczelni. Zaznaczyli oni, atutem uczelni jest jej współpraca z przedsiębiorstwami, firmami i różnymi instytucjami, dzięki czemu studenci są kształceni do pracy wg aktualnych potrzeb rynku. Na słuchaczach szczególne wrażenie zrobił posiadany przez uczelnię nowoczesny sprzęt, którego zastosowanie uczniowie mieli okazję zobaczyć podczas warsztatów. Działanie obrabiarek sterowanych numerycznie, maszyny wytrzymałościowej, drukarki 3D, skaningowego mikroskopu elektronowego oraz ultranowoczesnej kamery termowizyjnej wzbudziły ogromną ciekawość wśród entuzjastów nauki. Ponadto uczniowie wzięli udział w wykładach teoretycznych: ,,Wytrzymałościowa próba rozciągania stali” oraz ,,Dlaczego windy nie spadają
po których wysłuchaniu mieli możliwość rozmowy z wykładowcami i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Z pewnością dzień spędzony na WSEI był ciekawą i praktyczną lekcją fizyki, podczas której młodzież przekonała się o tym, że dobry inżynier musi być również po części ekonomistą i projektantem oraz, co najważniejsze, zobaczyła zastosowanie najnowszych technologii w praktyce.


Natalia Potocka, klasa 2e
 
Strona 1 z 10
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group